Martínek s Bičištěm komentovali utkání

21. prosinec 2018, 07:59

Kolín -  Středeční derby mezi Kolínem a Nymburkem skončilo výhrou Kolína 6:2. Kolín měl celý zápas navrch, Nymburk v podstatě neměl šanci na body. Co po utkání řekli trenéři obou týmů?

,,Od začátku jsme byli lepší, bruslivější, důraznější. Zaslouženě jsme v první třetině soupeři gólově utekli. Pak jsme hráli dobře a soupeře jsme nepustili do extra ložených šancí. Až v závěru jsme udělali dvě chyby, ale to už pod dojmem vysokého vedení,“ řekl k utkání trenér Kolína Petr Martínek.

,,Nepodali jsme žádný výkon. Nevytvořili jsme si žádné šance, až ve třetí třetině jsme dali góly, to ale až když Kolín jednoznačně vedl a Sejpy (gólman Kolína pozn.red.) byl asi zmrzlý po celém zápase. Pro nás to byl propadák. Bez bruslení to nejde. Nedali jsme si nahrávku. Pak nemůžeme chtít vyhrát,“ byl si nymburský trenér Pavel Bičiště vědom, že jeho tým byl ve středu bezzubý.

V dresu Kolína zazářily nové posily Kolína. Ve středu těsně před utkáním byl podepsán obránce Lukáš Bezděk. Kozly přijel podpořit i útočník Michal Pochobradský, který na konci minulého týdne podepsal střídavý start do Kolína místo Filipa Koffra. Do třetice se pak poprvé na domácím ledě po návratu představil také Václav Jankovský, jehož návrat do Kolína se dokonal až těsně přes sobotním utkáním.

Jankovský jako překvapení pro domácí fanoušky nelenil. S první pětkou byl u tří gólů. U jednoho z nich si připsal asistenci. Jeden vsítil. V poslední třetině se mu vrátil na hůl puk, který už mířil do gólové pozice pro Šafránka, ale odrazil se od bránícího hráče. Touto možností Jankovský nepohrdl a fanouškům se ukázal jako střelec, kterého pamatují.

Lukáš Bezděk se představil v obranné dvojici s Janem Hanzlem a útočník Michal Pochobradský ve třetí pětce s Němcem a Martínkem. A dal z toho dva góly. Na první mu přihrál Havelka dlouhou žabkou, kterou obránce hostí nevystihl. Souboj tváří v tvář mladík z Pardubic zvládl na jedničku. Pak vystihl rozehrávku soupeře a skóroval podruhé.

,,Michal Pochobradský je u nás místo Filipa Koffra, kterého si vzali do Dvora Králové díky vzájemné spolupráci Dvora a Pardubic. Lukáš Bezděk jsem přišel na hostování do konce sezony. Hrál v Trutnově, ale je to kmenový hráč Slavie Praha. Venca Jankovský neměl takové vytížení v Porubě, takže se vrátil. Jsme za to rádi a určitě nám pomůže,“ řekl na adresu všech tří hráč kolínský trenér Petr Martínek.