Martínek versus Bičiště aneb jak derby hodnotili trenéři?

3. listopad 2017, 09:39

Kolín/Nymburk - Pro kolínského Petra Martínka to bylo o poznání příjemnější než pro jeho nymburský protějšek Pavla Bičiště. Kozlové totiž odvezli z derby jednoznačnou výhru 8:2.

,,Vstup do zápasu byl dobrý, asi deset minut. Dali jsme gól, ale Kolín vyrovnal a ve druhé třetině bylo z naší strany spousty vyloučených. Zase jako v minulém utkání druhá třetina rozhodla. Bylo to jak přes kopírák. Ta třetina skončila 1:4. Z toho se vyhrabat je těžké, i když jsme přeházeli sestavu, vyměnili gólmana. Nic nepomohlo k tomu, že bychom mohli dát gól. Kolínu to naopak padalo tentokrát ze všeho. Nám to nelepilo,“ byl evidentně rozladěný nymburský kouč Bičiště.

Jeho tým v závěru druhé třetiny snížil na 2:5 a v úvodu posledního dějství měl nadějné pokusy, ale Kolín toto pokryl a znovu sám ještě třikrát udeřil.

,,Odevzdat jsme to nechtěli, čeká nás další domácí utkání těžké, takže jsme chtěli zápas dohrát pozitivně. Ale věci, které jsme si řekli, že děláme blbě, jsme nedokázali zlepšit. A když to nejde, tak to nejde,“ doplnil ještě nymburský lodivod.

Kolínský trenér, i když přiznal, že začátek nebyl úplně nejlepší ze strany Kolína, pak dál mohl jen chválit. ,,První desetiminutovka byla taková hluchá. Přišlo mi, že jsme měli dost velký respekt. Uvědomovali jsme si důležitost zápasu s Nymburkem, což je derby a bylo tady hodně fanoušků z Kolína, tak jsme byli trochu svázaní. Pak ale, když jsme vyrovnali, tak jsme se dostávali do zápasu a už na konci první třetiny jsme byli lepší,“ byl si jistý kouč Kolína Petr Martínek.

,,Paradoxně nám možná ten první inkasovaný gól pomohl, že jsme si řekli, že už takhle nechceme,“ přemýšlel nahlas.

Ve druhé třetině to Kolínu pak začalo padat a postupně dostali Nymburk až na dno. Prohrávat doma 1:5, po rychle za sebou inkasovaných gólech, to je sprcha. ,,Druhá třetina byla výborná, čtyři krásné góly, velká spokojenost. Až v závěru, poslední pět minut, když si soupeř vzal time, tam jsme byli trošku lehkovážní a udělali jsme nějaké chyby, soupeř ještě snížil, ale těch prvních patnáct minut druhé třetiny bylo excelentních,“ přemítal o druhém dějství kolínský trenér.

Díky jednoznačně se vyvíjejícímu výsledku a dalším přidaným brankám v poslední třetině mohl dát kolínský trenér prostor i mládí. Do hry se dostala i čtvrtá pětka Kolína a taky ještě v poslední minutě vstřelila branku. ,,Jsem hrozně rád, že jim to tam padlo. V závěru, když už byl výsledek jasný, tak jsem jim dal víc prostoru a chtěl bych, aby to tak bylo i dál, aby ten prostor mohli dostávat,“ byl spokojený Martínek.