Martínek vyčítal oslabení, ale chválil nasazení

20. srpen 2018, 07:30

Kolín - První domácí přátelák zavál na kolínský zimní stadion téměř tři stovky diváků. Každý, kdo přišel, viděl první letošní domácí výhru. Kolín doma porazil Vrchlabí 4:2.

,,Na Vrchlabí bylo znát, že už trénují déle, než když jsme u nich hráli před týdnem po třech jejich trénincích. Kvalitou přijelo jiné Vrchlabí, než jsme viděli před týdnem. My jsme sice zvítězili, ale nebylo to úplně optimální utkání z naší strany. Vrchlabský tlak jsme však přečkali a pak jsme udeřili. Myslím, že jsme odehráli velice kvalitní utkání,“ zhodnotil zápas trenér Kolína Petr Martínek.

V první třetině byli kozlové dost pod tlakem. Sejpal čelil mnoha střelám. Vše ale ustál on, i kolínská obrana a místo, aby kozlové inkasovali, ujali se vedení. Na konci třetiny z brejku.

,,Nás podržel Martin v bráně a dělali jsme možné nemožné, abychom ubránili jejich tlak a postupně jsme se osmělovali. Bohužel jsme tam měli ze začátku i nějaká oslabení, což soupeře i posadilo na koně. V průběhu zápasu, kdy my jsme minimálně vyrovnali hru a stávali jsme se malinko lepším týmem, jsme zase byli vylučovaní, čímž jsme soupeři zase pomáhali. Na můj vkus jsme byli vylučovaní moc, a hlavně kvůli zbytečným faulům,“ nebyl spokojený s počtem trestných minut kolínský lodivod.

Kozlové v oslabení jednou inkasovali, ale taky sami dvě početní výhody proměnili. ,,Celkově musím kluky pochválit. Všichni hráli nadoraz, a tak to má být,“ dodal ještě.

Do týmu, který je víceméně v současné době ryze kolínský, zapracovávají trenéři mladé hráče. Celkem jich je nyní sedm dvacetiletých a mladších. Dostávají důvěru a splácí ji na ledě. Proti Vrchlabí dal svůj první gól za chlapy Robin Martínek, Radek Jelínek a daleko od gólu nebyl ani David Zdeněk, kterému nevyšlo zpracování do prázdné brány.

,,Máme tento kádr a jsem přesvědčen, že to těm mladým klukům jedině pomáhá. Nevím, o kolik se kádr může ještě posílit, ale ani moc hráče nehledáme. Věříme těm našim a zatím se to vrací. Je to dobrá parta, je dobrá atmosféra. Všichni do toho jdou od letní přípravy naplno, všichni fungují. Samozřejmě, toto je jenom příprava a nemusí to nic znamenat, ale kluci si tím zvedají sebevědomí a věřím, že v sezoně to pak potvrdí,“ řekl Martínek k týmu a případnému hledání posil.

Po volném víkendu mají svěřenci trenérů Martínka, Kadlece a Pecky dva přípravné zápasy a tři tréninky.