Martínek: Byli jsme smutní, ale bod se počítá a nasazení hráčů ještě víc

4. prosinec 2018, 08:38

Kolín - Poslední minuty sobotního utkání Kolína v Mostě byly naprosto infarktové. Most se snažil vyrovnat, když skoro sedm minut v kuse hrál přesilovku. Když se mu to 51 sekund před koncem povedlo, začal drama level číslo dvě.

Kolín měl ještě šanci, Most dvě a vlastně nakonec oba týmy musely být rádi, že se body dělily. Pro ten druhý navíc pak v prodloužení dojeli domácí.

,,Bohužel, to je hokej. Jsme z toho teď smutní. Byli jsme v závěru moc vylučovaní a posledních osm minut jsme hráli buď ve čtyřech, nebo ve třech a soupeř nakonec dokázal vyrovnat a v prodloužení rozhodl. Mrzí mě to hlavně kvůli klukům, protože podali parádní výkon na hranici obětavosti a sebeobětování. Musím jim za to poděkovat. Most je dobré mužstvo, ne náhodou je druhé, má dobré hráče, kteří prošli někteří extraligou a někteří první ligou. My jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej a hrozně nás mrzí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ shrnul sobotní utkání trenér Kolína Petr Martínek.

,,Jakmile jsme se dostali do vedení, byli jsme lepší my. Měl jsem obavu ze druhé třetiny, tu jsme zvládli, ve třetí jsme spěli k tomu, že si můžeme odvézt tři body, ale bohužel, jak jsem řekl, udělali jsme čtyřminutový faul, pak další, šli jsme do třech. Potom to byl další faul, a to bylo zlomové. Dvě vteřiny před vypršením posledního trestu jsme inkasovali,“ dodal ještě.

Zklamání po utkání asi převážilo, ale s odstupem času je nutno podotknout, že kozlové nejeli domu s prázdnou. ,,Bod z Mostu se počítá, za něj jsme rádi, ale byli jsme kousek od tří bodů,“ měli všichni Kolínští v hlavách.

Mohli domů vézt tři body a šestou výhru v řadě, ale taky nic. Posledních 50 vteřin, po vyrovnání domácích totiž jakoby trvalo neskutečně dlouho a šancemi se nešetřilo. Most jel hned dvakrát vstříc gólů. Sejpal ale chytal vynikajícně. ,,To jsem byl v infarktu. Po inkasovaném gólu na 2:2 jsem si vzal time a říkal jsem klukům, že nesmíme udělat žádnou chybu, dotáhnout to do prodloužení a tam se pokusit případně na nájezdy vyhrát. Oni nám jeli pak jednou sami na bránu a jednou do přečíslení. Nechápu. Jsou to ale emoce. I my v té poslední minutě pak měli přečíslení, i naši kluci chtěli rozhodnout v základní hrací době,“ popisoval trenér Martínek poslední minutu utkání.

Nakonec se tedy rozhodovalo v prodloužení. Hru tři na tři režíroval Kolín. Byl skoro pořád na puku, ale pak při střídání přišla chvilka zaváhání a byl to vítězný gól pro domácí. Ti tak vyhráli 3:2 po prodloužení.

,,Prodloužení je vabank. Oni nás tam přešli do přečíslení a to využili. V prodloužení tři na tři jak přejde jeden hráč jednoho, tak je z toho přesilová situace. My jsme tedy ti smutnější, ale pořád je to bod z venku od silného mužstva, a to se počítá. Nejvíc se počítá také nasazení našich hráčů, kteří bojovali a dřeli do konce. To je může nakopnout do dalších zápasů,“ končil povídání optimisticky lodivod kozlů Petr Martínek.

,,Děkujeme i našim fanouškům za podporu. Do Mostu jich přijelo hodně," ocenil kolínské fanoušky také Martínek.