Martínek: Hráli jsme dobře a ještě s třešničkou na dortu

11. leden 2018, 10:33

Kolín - Tříbodový zápas s výsledkem 5:2 na ledě Tábora posunul kolínské hokejisty blíž ke čtyřce i boji až o druhé místo tabulky. Čtyři týmy jsou nyní naskládány v osmi bodech. Kolín a Žďár mají ještě zápasy k dobru.

,,S utkáním v Táboře je naprostá spokojenost, protože si myslím, že jsme předvedli parádní výkon, nasazení, bojovnost, chtění z Tábora odvézt body, což se povedlo a jsme za to hrozně rádi,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Kozlové měli celý zápas pod kontrolou. Na jejich první dvě branky domácí odpověděli, ale pak už ne. ,,Udělali jsme dvě systémové chyby. Jednou, když jsme propadli při napadání a dovolili jsme soupeři přečíslení tři na dva. Soupeř ho využil. Druhou chybou byl zbytečný faul v útočné třetině. Soupeř přesilovku využil, protože má kvalitní přesilovky. I když jsme se na ně připravovali, tak se jim stejně jednu podařilo využít. Ale ostatní jsme ubránili a to je super, na ten počet, co jich měli,“ přemítal Martínek právě o dvou gólových situacích, které znamenaly v průběhu utkání dvakrát vyrovnání domácího celku.

To ale kozlové odrazili. Ve druhé třetině dali v závěru dva rychlé góly a tam se lámal chleba. ,, V této části jsme byli lepším mužstvem a bylo to jen vyústění našeho snažení ve druhé třetině a myslím, že to bylo po zásluze,“ nebál se tvrdit kolínský lodivod.

Kozlové dali gólů celkem pět a minimálně tři z nich by mohly být zařazeny do soutěže o gól měsíce.  ,,To je ta třešnička na tom dortu. Hráli jsme velice dobře a ještě jsme dali pěkné góly. Ale ono je ve finále jedno, jestli je gól krásný nebo ošklivý. Vždycky říkám, že je jedno, jaký je, hlavně že je. Nabádám kluky, abychom víc chodili do brány, víc se tam tlačili, abychom třeba i dávali ošklivé góly, ale hlavně aby to vedlo k bodům,“ komentoval Martínek.

U dvou gólů ve druhé třetině stál Petr Morkes. Nejprve zvládl dobře situaci v obklopení táborských hráčů, uklidil puk na druhou stranu třetiny střídajícímu Kadlecovi, a pak sám mezi kruhy zakončoval. Při té druhé akci načasoval přesně přihrávku na dojíždějícího Bartáka, který mohl zakončovat do odkryté kasy.

,,Péťa Morkes měl dvě fantastické věci, nejdřív střela, krásný gól, pak fantastická přihrávka, ale já bych nevyzdvihával jednotlivce. Myslím, že všichni, co v Táboře byli, odvedli pro utkání maximum a výsledek se dostavil,“ pochválil trenér Kolína všechny své borce.

Ti nakonec nebyli v Táboře kompletní. Po středečním duelu a zranění nakonec nenastoupil Voženílek. Chyběl taky i na střídačce často čekající Veselý. ,,Voženílek má zhmožděné zápěstí, dostal ortézu. Uvidíme, jak to dlouho bude trvat. Přál bych si samozřejmě, aby byl co nejdřív zdravý. Jirka Veselý na vlastní žádost ukončil působení v našem mužstvu,“ řekl na adresu obránce Voženílka a mladého mladoboleslavského útočníka Veselého, pro kterého už bylo dojíždění do Kolína a čekání na šanci příliš časově náročné.