Martínek: Kluci makali, hráli dobře. Žádná ostuda

5. listopad 2018, 17:28

Kolín - Druhou porážku v řadě připsali na své konto v sobotu kolínští hokejisté. Zatímco po té první v Nymburce kolínský trenér nebyl spokojen, po utkání se Sokolovem, které kozové prohráli 0:2, byl s výkonem hráčů spokojen velmi.

,,Předvedli jsme dobrý výkon. Hráli jsme proti profesionálnímu týmu, proti hráčům, kteří nechodí do práce, mají profesionální smlouvy. Naši kluci předvedli obětavý, statečný výkon. Měli jsme jedno velké mínus, že jsme neproměnili šance, ale za snahu a úsilí hráčům děkujeme. Bohužel body to nepřineslo a tentokrát si kluci minimálně bod zasloužili,“ komentoval sobotní duel Kolína Petr Martínek.

V utkání dokonce měli úvodní aktivitu. Zbrzdil je až inkasovaný gól v patnácté minutě. Pak se snažili dotáhnout, ale protože se střelecky nedařilo, postupem času na nich byla vidět i trochu křeč. ,,Byla křeč, ale to je i ve zkušenosti. Dávali jsme si nepřesné nahrávky, byli jsme zbrklí. Ale kluci odvedli moc práce, takže i když to nevyšlo, musel jsem je po utkání pochválit,“ zdůraznil Martínek.

Kozlové se na rozdíl jedné branky drželi až do konce druhé třetiny. Pak ale Kozák fauloval v útočném pásmu a na začátku druhé třetiny přesilovku hostí proměnili. ,,Už první gól byl po naší chybě. Když jsme se pak zvedli a hráli rovnocennou partii, když jsme se vymanili ze soupeřova tlaku, udělali jsme za jejich bránou hloupý faul. I trochu smolný, protože si soupeř šlápl našemu hráči na hůl. Bylo z toho vyloučení. A v něm jsme si dali paradoxně ještě vlastní gól. To je prostě smůla. Kluci ale udělali vše pro to, abychom ten zápas zvládli. Mrzí nás, že se to nepovedlo, protože to stálo hodně úsilí. Ale Sokolov má ambice ty nejvyšší a my jsme s nimi dokázali hrát rovnocenně, takže se hráči přesvědčili, že se s nimi dá hrát a určitě jsme neudělali ostudu,“ okomentoval zmíněný okamžik kolínský lodivod a znovu zopakoval, že na ledě nechali kozlové tentokrát vše, co mohli.

Kozly, stejně i jako ostatní týmy, čeká týdenní zápasové volno. Ve středu se nehraje. Až v sobotu. Po sérii tréninku budou Kolínští hrát znovu doma. V sobotu 10. listopadu hostí druhý Jablonec. ,,Myslím si, že kluci udělají v tréninku i v zápase vše pro to, abychom byli zase úspěšní a zase se vrátili na vítěznou vlnu a ty body přišly. Oni nepřijdou samy, přijdou jen tvrdou prací. Věřím, že to naši kluci chápou a udělají pro to maximum,“ řekl před přípravnou sérií tréninků Martínek.