Martínek: Musím obrovsky smeknout před celým týmem

21. březen 2018, 08:40

Kolín - Obvykle si s trenérem povídáme hned po zápase. Tentokrát ne. Ve Žďáru nad Sázavou kozlové prohráli. Prohráli poté, co v utkání dominovali a vyrovnávací branku domácí vsítili 50 sekund před koncem základní hrací doby. Prohra 3:4 po prodloužení bylo pro kozly krutá. Podruhé za sebou jim Žďár vyfoukl výhru v samotném závěru. Navíc touto nedělní porážkou Kolínu skončila sezona. Vypadli ve čtvrtfinále play off. Tak bylo po zápase v kabině ticho. Smutek, zklamání. Někomu ukápla i slza.

S trenérem jsme si tedy povídali až později. Emoce ještě pryč nebyly, ty budou v celém týmů ještě dlouho, ale přece jen, už se dalo mluvit. ,,Jsme strašlivě zklamaní. Tohle je hrozně citelná rána, která se nám stala. Jeli jsme do Žďáru s jednoznačným cílem uspět. Udělali jsme pro to úplně maximum. Musím obrovsky smeknout před celým týmem. Bohužel se nám to nepovedlo. Hráli jsme výborný hokej, byli jsme jasně lepší, ale štěstíčko nám nepřálo. Musíme jenom pogratulovat soupeři k postupu,“ začal trenér Kolína Petr Martínek své hodnocení.

,,Je to pro nás těžké a mohu říct i nespravedlivé. Bohužel je to sport, a i porážky ke sportu patří. Tato byla ale hodně krutá,“ pokračoval.

V pátek doma místo výhry a vyrovnání série, gól čtyři minuty před koncem, pak prohra na nájezdy. Tentokrát Žďár vyrovnával 50 sekund před koncem a vyhrál v prodloužení. Dva těsně prohrané zápasy, ve které rozhodovaly maličkosti….

Určitě jsme si zasloužili ještě domácí zápas. I soupeři uznali naši kvalitu. Oni jsou dneska nesmírně šťastní, my jsme nesmírně zklamaní. My jsme v této sérii nebyli horší. Na výsledek ano, ale herně jsme byli rovnocenní a ve dvou zápase ze tří jsme byli i lepší. Na to se ale nikdo nebude ptát. Dál postupuje Žďár, dál hraje Žďár a nám nezbývá než jim poblahopřát.

Co mě na nedělním utkání překvapilo, bylo, že Žďár nebyl ani jednou vyloučen. Pro mě je to nereálná situace a nepamatuji, jestli jsem se s tím vůbec někdy setkala. Navíc v utkání play off.

To jsme taky nikdy nezažil. Play off, vyhrocený zápas, aby bylo vyloučení na straně naší čtyři, na straně soupeře nula. Nemůžu se k tomu snad ani vyjádřit, Některé verdikty rozhodčích jsou k zamyšlení. Písknout trestné střílení, že je zalehnutý puk v brankovišti, od červené čáry, když další tři rozhodčí byli u toho. To jsou pro mě nepochopitelné věci.

Nyní poslední otázka. Jaký program má tým v nejbližších dnech?

Bohužel pro nás sezona skončila. Sejdeme se až v pátek. Zahrajeme si s fanoušky. Po něm bude oficiální týmová rozlučka. Pak půjdou kluci na hokejovou dovolenou a předpokládám, že letní příprava začne 1. května a uděláme vše pro to, aby ta příští sezona byla ještě o krapet úspěšnější. Myslím si, že i letos mohla být ještě úspěšnější.