Martínek: Nemám pro to vysvětlení. Neexistovali jsme

5. únor 2018, 13:02

Kolín - Z minima maximum. To vytěžili pelhřimovští hokejisté v Kolíně. K 31. kolu druhé národní hokejové ligy přijeli díky marodce s malým počtem hráčů, v zápase bránili a hráli na brejky. Ve druhé třetině vystřelili pětkrát, dali jeden gól, ve třetí taky pětkrát, dali góly dva. A celkově brali výhru 3:2. Kozlové zůstali doma bez bodu.

,,My jsme podali strašlivý výkon.  Omlouvám se všem divákům, kteří to museli vytrpět až do konce, protože toto nebylo důstojné. My teď odehráli dobré zápasy a nevím, co se stalo. Jestli kluci měli v hlavách podcenění nebo obavu z toho, že jsme s nimi minule doma prohráli. Velice špatný výkon,“ přemítal kolínský trenér Petr Martínek o sobotním zápase.

Kozlové v něm šli ve druhé třetině do vedení, když proměnili přesilovku. Kysela zakončoval do odkryté brány. Jenže další šance neproměnili a v poslední minutě druhé části hosté po brejku vyrovnávali.

,,Byl to zlomový moment. Nabádal jsem kluky, že tu třetinu musíme uhrát bez inkasovaného gólu a stejně jsme ho dostali. Ale my jsme nehráli dobře. Nezasloužili jsme si bodovat. Soupeř přijel s menším počtem hráčů a bojoval. My jsme neplnili herní koncept, nebruslili, nebyli jsme důrazní. My jsme v tom zápase neexistovali,“ kroutil hlavou kolínský lodivod.

Po brejku dostali kozlové branky hned dvě. Vždy akce jak přes kopírák. Kozlové ztrácí puk a hostující útočník se žene dopředu. Projde přes děravou hradbu tří Kolíňáků a dává gól. ,,To je absolutní nedisciplína. Přistoupili jsme k tomu, jako když se nemůže nic stát. Nemám pro to vysvětlení. Tolikrát jsme o tom mluvili. Ti hráči se k tomu postavili, jak se postavili,“ byl smutný Martínek.

Kozlové v závěru ještě zdramatizovali utkání. Dvě minuty před konce snížili na 2:3. Morkes tečoval do brány Kyselovu střelu. Pak si vzal Kolín time out a ještě atakoval soupeře šest na pět. Tam byly nadějné střely. Ale nakonec bez gólu. ,,Ten závěr, když se nám podařilo snížit, tak tam byly ještě emoce a vzedmutí. Tak se ale nesmí hrát poslední dvě minuty, tak se musí hrát od první minuty. To jsem po hráčích vyžadoval. Ale ono to je asi moc náročné, asi to moc bolí, prostě se jim nechtělo,“ ironicky ještě dokončoval své hodnocení.

Kozlové zůstávají i po prohře čtvrtí v tabulce. Na třetí Moravské Budějovice ztrácí čtyři body.