Martínek: Omlouvám se fanouškům. Se Dvorem to byla ostuda

22. říjen 2018, 07:41

Kolín - Naprosto šokovaní byli po sobotním utkání kolínští fanoušci, ale neméně realizační tým a i hráči. Prostě to nešlo, vše bylo naruby a kozlům se utkání nepovedlo. Se Dvorem Králové prohráli 3:7.

,,Omlouvám se všem fanouškům, kteří fandí kolínskému hokeji, nejen těm, co přijeli do Dvora Králové. Takovou ostudu jsem jako trenér ještě nezažil. Stalo se mi to poprvé a doufám, že už to nikdy nezažiju a znovu opakuji, omlouvám se. Výkon je neomluvitelný. S hráči to určitě budeme probírat,“ byl skleslý po utkání trenér kozlů Petr Martínek.

Co zapříčinilo prohru Kolína? Několik souher… Jednak průběh, kdy Dvůr rychle získal vedení. Pak pomalý pohyb Kolínských, kteří byli stále o krok vzadu, tím pádem je soupeř přebrusloval. Taky smůla, protože i když se často drželi v útočné třetině, puky se odrážely jinam, než by Kolín potřeboval, a v neposlední řadě i chuť, náboj a možná trochu políbení múzou domácích. Těm totiž spadlo do sítě téměř vše, na co sáhli, v částech, kdy Kolín tlačil a snažil se dorovnat hru.

,,My jsme do utkání vstoupili špatně. V první minutě jsme soupeři darovali gól, za chvilinku jsme udělali zbytečný faul ve středním pásmu, kdy jsme měli kotouč na holi. Soupeř proměnil přesilovku a na ledě vládl. I když si myslím, že jsme nebyli úplně marní. V kabině jsme si řekli, že to musíme změnit, že šance přijdou, ale že musíme být důslední dozadu, protože soupeř neustále hrozil z brejkových situací. My jsme vlezli do třetiny s entuziasmem, ale dostali jsme za šest minut tři góly, nakonec pět gólů. To se nemůže stát. Byly to strašidelné chyby. Nedůslednost,“ okomentoval průběh utkání také kolínský trenér Martínek.

,,V poslední třetině soupeř nehrál úplně, jak chtěl. My jsme to zkusili aspoň kosmeticky upravit, což se nám povedlo. Ale vůbec to neomlouvá výkon. Výkon byl špatný. Hráči si musí uvědomit, že se takto k utkání přistupovat nedá,“ doplnil.

Kolínští obránci nechali své gólmany pěkně koupat. Začínající Martínek i střídající Sejpal dostali gól vůbec z první střely, která na ně šla, to na sebevědomí nepřidá. Nicméně oba také zaslouží pochvalu. Nebýt Martínka, skončila by první třetina ne 2:0, ale 8:0. A nebýt Sejpala ve třetí třetině, neskončil by zápas 7:3, ale 12:3.

Kozlům chyběl v sestavě už podruhé David Šafránek. Ten už v nemoci odehrál utkání ve Vrchlabí, nakonec lehl úplně. Ale na tréninku by se už v pondělí měl zase hlásit. Kozlové ho budou potřebovat třeba už ve středu, kdy doma hostí Letňany.