Martínek: Po první třetině pomohl vítr v kabině

22. leden 2019, 13:00

Kolín - Výsledek 11:3 sobotního utkání Kolína v Bílině hovoří o jednoznačné záležitosti. Také to jednoznačné bylo, ale až od druhé třetiny. Ta první skončila remízovým stavem 1:1 a trenér musel v kabině hodně zvýšit hlas.

,,Utkání jsme začali dobře. Byli jsme aktivní, vynutili jsme si přesilovky. Pět na tři jsme využili. Pak ale bohužel nastalo nějaké sebeuspokojení. Soupeři se podařilo vyrovnat. My nehráli dobře, nebruslili jsme. Dostávali jsme se hodně i pod tlak. Po první třetině jsme bouřkou v kabině zvedli morálku a jasně jsme pak dominovali a jednoznačně a zaslouženě jsme zvítězili,“ okomentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Od druhé části to byl ale jiný Kolín, pracovitý, zodpovědný, a taky díky tomu šel do vedení. Navíc proměnil další dvě přesilovky. ,,Přesilovky nám pomohly, ale hlavní bylo to, že od druhé třetiny všichni začali bruslit. Začali být důrazní a začali jsme si víc věřit na kotouči,“ zdůraznil Martínek.

Jeho hráčům se povedl i málo vídaný kousek. Dali gól v oslabení. To tedy ještě není tak zvláštní, ale oni v jednom a totéž oslabení dali góly hned dva. ,,To k hokeji taky někdy patří. Je dobře, že se to povedlo. Nestává se to často. To vyplývalo z toho, jak jsme si věřili, jak se nám dařilo, jak to kluky bavilo. Vyplývalo to z pohody,“ byl nakonec spokojený kolínský lodivod.

Kozly po sérii utkání středa-sobota čeká volná zápasová středa. Moc volná je ale v tomto týdnu před sobotním utkáním s Mostem nečeká. ,,Přesvědčili jsme se, že když dáme i jen trochu nepatrně volno, že se to přenáší do týmu, takže volno nebude. Budeme tvrdě pracovat, ale tvrdě. Kluci se mají na co těšit,“ slíbil v sobotu po zápase Petr Martínek.