Martínek: Přemotivovanost, takticky jsme závěr nezvládli

22. březen 2019, 06:44

Kolín - Sezona kolínským hokejistům skončila. V úterý sehráli poslední zápas. Pomýšleli v něm na výhru a vynucení pátého semifinálového utkání, ale v závěru chybovali a prohráli 2:4. Do finále play off tak postoupilo Vrchlabí.

,,Myslím si, že v celém utkání jsme byli lepší. Víc jsme šli za vítězstvím. Bohužel nedařila se nám koncovka a zase to utkání rozhodly fatální chyby, kterých jsme se dopustili. Hrozně nás to štve,“ byl smutný kolínský trenér Petr Martínek.

Jeho tým ještě pár minut před koncem držel remízový stav a měl víc ze hry. Hráči i fanoušci cítili, že k výhře není daleko. Když pak dostal Kolín za krvavý faul čtyřminutovou přesilovku, naděje ještě vzrostly. Jenže ze čtyř minut byly dvě, protože kozlové špatně střídali a dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

,,Nebyla to asi nervozita. Spíš bych řekl přemotivovanost. Hrozně jsme cítili, že můžeme mít výhru blízko a nebyli jsme trpěliví. I třeba při tom střídání. Hrozně moc jsme to chtěli, až jsme to hrozně pokazili,“ popisoval kolínský lodivod koncovku utkání.

Narážel tím už i na zlomový moment utkání. Ten nastal dvě minuty před koncem. Kozlové sice hráli přesilovku, ale udělali chybu při střídání a najednou se dva Vrchlabští ocitli sami před bránou. Získali puk a bum, gól. Kolín inkasoval ve vlastní přesilovce.

,,Což je strašné. Ale bohužel stalo se. V hokeji rozhodují chyby a my jsme ji vyrobili. Nemělo by se to stát, ale teď to bohužel už nevrátíme,“ litoval Martínek. ,,Porážka to byla krutá. Protože si myslím, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem Vrchlabí, a to v celé sérii. Chtěli jsme se dostat k pátému zápasu, ale takticky jsme nezvládli koncovku toho čtvrtého,“ doplnil.

Kolínští hokejisté mají ještě jeden poslední trénink, pak už dostanou volno. ,,Bude rozlučka a ještě možná příští týden zápas s fanoušky. To je zatím v jednání. Děkujeme fanouškům za atmosféru, kterou během play off vytvořili. Vážíme si toho,“ naznačil Martínek, jaký program jeho tým čeká a nezapomněl poděkovat fanouškům.