Martínek: Prohra nás mrzí hodně, protože jsme hráli velmi dobře

8. prosinec 2017, 12:44

Kolín - Ještě minutu a půl před koncem ve Žďáru nad Sázavou vedli kozlové 4:3. Domácí hráli power play. Nejdřív měl puk na holi Kozák, ale minul, pak Pýcha, ale minul, a pak to padlo. Ale do opačné brány. Domácí v čase 58:41 ve hře šest na pět vyrovnali.

A prodlužovalo se. V prodloužení pak kozlové utkání ztratili. Prohráli tedy 4:5 pro prodloužení.

,,Mrzí to hrozně moc, protože jsme odehráli velmi dobré utkání a závěr se nám nepovedl. Doufám, že se z toho rychle oklepeme a že se nám bude dařit víc minimálně bodově, protože jsme opravdu zápas odehráli velmi dobře,“ komentoval ztracenou výhru kolínský lodivod Petr Martínek.

Kozlové v zápase dali čtyři góly a všechny čtyři z přesilovek. Přesilovkový hattrick si připsal kapitán týmu Josef Malý. Přesto odcházel on i jeho spoluhráči z ledu poraženi.

,,Byla to silná stránka. Soupeř nám to trošku ulehčil svou nedisciplinovaností a i takticky nehrál dobře ta oslabení. Nám to vycházelo. Za to jsme byli spokojení.  Bohužel nám nevyšly jiné věci,“ podotkl Martínek.

,,Nevyšlo nám power play. Nedali jsem prázdné branky, pak jsme jednou udělali chybu, že jsme nevyhodili kotouč, nevyšlo nám jedno oslabení, kdy jsme takticky špatně vystoupili a soupeř zůstal sám před bránou. Hlavně ale to power play. Tam jsme měli dvakrát prázdnou bránu, to jsme měli proměnit,“ litoval.

Prodloužení tři na tři pak vyznělo pro domácí. Ti tak za pět minut dvanáct nejen vyrovnali, ale vlastně brali výhru a víc bodů.

,,Udělali jsme chybu. Tři na tři se musí hrát hodně osobně, a když Žďár k nám zavezl kotouč do pásma, opustili jsme jednoho hráče a ten dokázal tu šanci využít. Měli jsme být víc natěsno,“ věděl kolínský kouč, co udělali jeho hráči špatně.

Proti Žďáru chyběli na soupisce dva útočníci. Morkes a Černý, oba by ale do dalších zápasů měli být v pořádku.