Martínek: Zápas směřoval k debaklu, ale zlepšili jsme se a přálo nám štěstí

6. říjen 2018, 10:31

Kolín - Kolínští hokejisté předvedli ve středu nevídaný kousek. Obrátili utkání v Jablonci nad Nisou. Tam sice prohrávali jen o gól, ale zaostávali za soupeřem herně. Přesto to dokázali zlomit a prosadit se. Vyhráli 4:2.

,,Do utkání jsme vstoupili dobře, ale jenom první dvě střídání se nám povedla. Hned poté Jablonec převzal iniciativu a 30 minut byl jasně lepší. Měli jsme štěstí, že domácí trefovali tyčky a že výborně chytal náš gólman Martin Sejpal, jinak to směrovalo k debaklu,“ byl si vědom kolínský trenér Petr Martínek, že jeho tým měl v Jablonci namále.

Jenže se zmátořil a dokonce vyhrál. ,,Pak jsme zvýšili aktivitu, soupeř fauloval, dostali jsme se do přesilovek, a to nás dostalo na koně. Od té doby jsme byli na ledě i lepší. Do poslední třetiny jsme si řekli, že to zkusíme, prohrávali jsme jen o gól. Vyústilo to nejen k vyrovnání, ale v závěru nám přálo i štěstí. Trošku náhodný gól na 3:2 jsme dali a v power play jsme to potvrdili,“ popsal trenér kozlů závěrečnou pasáž utkání.

,,Jsme šťastní, protože v Jablonci se nevyhrává každý den,“ doplnil ještě Martínek.

Další mač hrají kozlové dnes v sobotu 6. října na Kobře.