Na první mistrovské body musí hokejisté Čáslavi čekat minimálně do třetího kola

22. září 2019, 21:01

Kolín - Po domácí prohře z úvodního kola krajské ligy hokejisté HC Čáslav zamířili do Kolína, kde na ně čekala tamní rezerva. Do branky Čáslavi se postavil Čeněk Novák. "Získali jsme ho z Havlíčkova Brodu, kde chytal ligu," představil nováčka v týmu trenér Tomáš Topol.

Kolín - Čáslav 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Zápas začal skvěle pro domácí, kteří prakticky hned po úvodním vhazování dostali puk do čáslavské sítě - 1:0. Čáslav se z direktu sbírala pár minut a když už se zdálo, že se po dvou přesilovkách soupeře dostává do tempa, přišla další rána: V 10. min. B. Sladký dostal v prostoru mezi kruhy více místa než je zdrávo a zvýšil na 2:0. Druhých deset minut první třetiny bylo ze strany hostů už lepších: Ve 14. min. Jiří Vlach zabojoval u mantinelu, poslal puk před bránu a Borovanský korigoval výsledek na 2:1. Hosté ožili, Pipek z pravé strany hledal najíždějícího Barboru, který ale na puk před bránou nedosáhl. V 18. min. Jiří Vlach s Borovanským za kolínskou bránou vybojovali puk, poslali ho před bránu Bílkovi, který ale brankáře Martínka nepřekonal. Nepřišel si na něj ani Kraučuk dvěma nadějnými ranami a tak šli na první přestávku Kolínští s jednogólovým náskokem.

První velkou příležitost druhé třetiny měli Kolínští, když B. Sladký jel po kolmém pasu na modrou sám na gólmana, jenže trefil jen tyč. Další minuty patřily hostům, kteří soupeře zatlačili do jeho obranného pásma, ale kromě přesilovek z toho nic nevytěžili. Navíc se ve 30. min. valila na čáslavskou bránu lavina tří kozlů na jednoho obránce a domácí v oslabení upravili na 3:1. Aby toho nebylo pro hosty málo, ve 35. min. Kadlec st. využil přesilovku Kolína - 4:1. Naděje Čáslavi svitla v poslední minutě druhé třetiny, kdy začali hrát dvojnásobnou přesilovku. Tu rozdělila druhá přestávka.

Jenže ani minuta ve dvoujnásobné přesilovce v poslední části utkání hostům nepomohla, navíc domácí ve 44. min. prakticky rozohdli, když Kadlec ml. zvýšil už na 5:1. V 50. min. Martínka v kolínské bráně prostřelil Lang ranou po ledě, ovšem to už bylo vše.

"Zápas byl vyrovnaný, nebyli jsme lepší. Byli jsme ale produktivní v přesilovkách a to rozhodlo," shrnul zápas kolínský trenér Radek Smítka. "Také jsme měli výborného brankáře Ondřeje Martínka," dodal.

"Dnešní zápas jsme prohráli v produktivitě. Měli jsme velké množství šancí, to uznal i domácí trenér," uvedl trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Šance jsme měli i vyložené, opět jsme ztroskotali na klasickém jménu - Ondřej Martínek mladší," doplnil a dodal: "Musíme dávat góly, vyložené šance musí být proměněné. Věřím že to nastartujeme, že si to sedne a otočí se to. Potřebujeme se nastartovat dobrým výsledkem a příjde to."

Branky a asistence: 1. Kopecký (Pilný), 10. B. Sladký, 30. Kopecký (Kadlec st., B. Sladký), 35. Kadlec st. (Kopecký), 44. Kadlec ml. (Kopecký) - 14. Borovanský (J. Sladký), 50. Lang (Jiří Vlach). Vyloučení: 6/6. Využití: 1/0. V oslabení: 1/0. Rozhodčí: Valda - Kotek, Pazourek. Kolín B: Martínek - Skokan, Pilný, Kadlec ml., Kadlec st., Kopecký - Nutil, B. Sladký, Zheliznyak, Semirád, Pešek - Křeček, Spitzer, Ježek, Hyšpler. Trenér Radek Smítka. Čáslav: Novák (35. M. Svoboda) - Bílek, Lang, Borovanský, Jiří Vlach, J. Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Svoboda, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Barbora, Navrátil. Trenér Tomáš Topol.