Napodruhé to kozlové dokázali

11. únor 2018, 09:11

Kolín - Napodruhé to kozlové dokázali. Doma Havlíčkův Brod udolali. Všechny třetiny vyhráli o jednu branku a zvítězili 6:3.

Kolín – Havlíčkův Brod

6:3

Do vedení šli kolínští hned po půl minutě hry. Malý ztečoval Voženílkův puk pod víko. Ve třetí minutě bylo vyrovnáno, když se Třetina trefil mezi betony, ale byli to kozlové, kdo v první třetině tahal za delší provaz. Byli aktivnější a odměnou jim byla druhá branka. Kadlec poslal kupředu Němce, ten přešel přes beka a kličkou zakončoval na 2:1.

Na konci dějství podržel kozly parádně Sejpal, když chytil Chlubnův pokus z úniku. Kozlové tak do kabin nesli náskok a v úvodu druhého dějství ho ještě navýšili. Kadlec vleže při neúspěšném pokusu atakován havlíčkobrodským bekem ještě prodloužil puk na Březinu, a ten se trefil přesně k tyči – 3:1.

Psala se osmadvacátá minuta, když hostí v přesilovce pod víko snižovali. Ještě ale před druhým hvizdem kozlové vrátili na svou stranu dvoubrankové vedení. Nakopl je k tomu i Sejpal, který pokryl nařízený nájezd Třetiny. Branku na 4:2 si připsal Březina. V přesilovce zpoza brány chtěl přihrávat, ale nakonec překvapil všechny, především gólmana hostí, vyjel a vystřelil.

V poslední třetině to byl boj. Hostí se snažili zápas otočit, ale kozlové se prali jak lvi a Sejpal čapal. Když pak v padesáté čtvrté kozlové ujeli a Panna zvyšoval na 5:2 a vzápětí Zumr z mezikruží na 6:2, bylo hotovo. Sobotní zápas patřil Kolínu. Lídr tabulky nakonec neměl šanci. Sice ještě v závěru snížil na 6:3, ale nic to neměnilo na tom, že Kolín vyhrál a získal tři body.

V tabulce už je tedy pouze jediný bod za třetími Moravskými Budějovicemi a osm bodů za druhým Žďárem. Pátý Tábor na kozly ztrácí už osm bodů.

Branky: 1. Malý (Voženílek), 8. Němec (Kadlec J.), 24. Březina (Kadlec J.) 36. Březina (Panna, Pýcha), 54. Panna (Malý), 55. Zumr (Morkes) – 3. Třetina (Přidal, Semrád), 28. Lacina (Semrád, Endál), 59. Milfait (Beneš). Rozhodčí: Beránek – Horažďovský, Ovsík. Vyloučení: 5:2, navíc TS za faul Hlaveše (KOL). Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1. Diváci: 1126.

Kolín: Sejpal – Voženílek, Pýcha, Hanzl, Havelka, Březina, Barták, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kysela, Zumr, Morkes – Kadlec J., Prokop, Němec.