O druhé adventní neděli si hokejisté Čáslavi dali k obědu „Žabáky“

9. prosinec 2018, 15:03

Kolín - Netradičně v neděli v pravé poledne rozehráli hokejisté HC Čáslav utkání 13. kola středočeské krajské ligy. Na zimním stadionu v Kolíně je očekával HC Žabonosy, tým, který v Čáslavští v prvním vzájemném střetnutí porazili doma 7:2.

Žabonosy - Čáslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Hosté zápas rozehráli skvěle, už při prvním střídání dokázal T. Pipek dostat puk do domácí klece a Čáslav vedla 0:1. Jenže ve 4. min. hosté nedokázali dostat puk ze svého obranného pásma a jejich nedůslednost potrestal Morkes - 1:1. Více příležitostí si ale připravili hosté: Ježek z prostoru mezi kruhy pálil jen do gólmana, z podobného prostoru Jiří Vlach vyzkoušel otestoval domácího gólmana, s pokusy o skórování neuspěli ani Sladký nebo Navrátil. Žabonosy ve 14. min. zahrávaly první přesilovku, jenže před Vicha v brance Čáslavi se za dvě minuty vůbec nedostali, nejnebezčnější ránu vyslal na jejich brankáře Janata. Čáslavští se přece jen dočkali v 16. min., kdy nahozený kotouč L. Svobody od modré se odrazil do gólmana a Sladký vrátil vedení na stranu hostů - 1:2. Ještě před koncem první třetiny měli domácí druhou výhodu početní výhody, ke střele se tentokrát dostal Beňovský, ale na Vicha nevyzrál.

Druhá část zápasu začala šancí domácích, Čáslavi ideálně nezahráli ani svou přesilovku, při které Kedršt vyzkoušel betony gólmana Vicha. Žabonosy se stále držely ve hře, na ledě se začalo jiskřit, což vyústilo v potyčku Vlacha s Minarčíkem. Jenže hosté z přesilovky čtyři na tři nic nevytěžili a tak se diváci branky ve druhé třetině nedočkali.

Domácí celek přišel do poslední části střetnutí s jasným cílem vyrovnat, ovšem Kunášek svou příležitost nevyužili. Ve 48. min. Čáslavští při přesilovce zavřeli soupeře před jeho bránou, jenže ani několik různých dorážek k uklidňující třetí brance nevedlo. Hosté potom naopak "přežili" početní oslabení, aby v 52. min. přesnou kombinaci zakončil třetí brankou T. Pipek. Ten samý hráč měl potom na holi hattrick, když v závěru domácí zkoušeli hru bez brankáře, ale z bezprostřední blízkosti puk do prázdné brány nedostal.

"Začátek první třetiny byl od nás trochu vlažnější, potom jsme se dostali do tempa. Dnes jsme se hrozně nadřeli na vstřelenou branku, měli jsme spoustu šancí a zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol a dodal: "Naštěstí jsme domácí do vyložených šancí moc nepustili a utkání dohráli. Jsou to zlaté tři body ze hřiště soupeře, které bereme všema deseti." Po utkání trenér nechal Tomáše Pipka udělat přímo na ledě kotoul. "Šlo o podcenění situace v posledních vteřinách. Byla prázdná brána a zápas už rozhodnutý, ale ten gól prostě dát musí. Další kotrmelce ho čekají na tréninku," uzavřel Tomáš Topol.

Branky a asistence: 4. Morkes (Kedršt, Mejzr) - 1. T. Pipek (Borovanský), 16. Sladký (L. Svoboda), 52. T. Pipek (Sladký). Vyloučení: 5/7, bez využití, navíc Janata do konce zápasu osobní trest. Žabonosy: Březina (57. Burda) - T. Paroubek, Mich. Pomichálek, Bašus, Kubát, Hrachovec, Nekvasil, Kedršt, Beňovský, Hutla, Kunášek, Minarčík, Mejzr, St. Skokan. Trenér Michal Charvát. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Sladký, T. Pipek, Borovanský - Bílek, Navrátil, Ježek, L. Muras, Křišťan - Kůrka, Šlejtr, Jiří Vlach, Navrátil, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol.