O osudu zápasu s Poděbrady rozhodly dva slepené góly ve třetí třetině!

6. leden 2019, 20:04

Čáslav - Zápasový program roku 2019 načali hokejisté HC Čáslav v neděli, kdy na svém stadionu přivítali HC Poděbrady. Soupeře na jeho ledě v září porazili 5:1 a podobný výsledek chtěli zopakovat i v neděli, také s ohledem na skvělou bilanci: S tímto soupeřem se Čáslavští potkali ve své historii zatím sedmkrát a sedmkrát zvítězili!

Čáslav - Poděbrady 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Vy vyrovnaném zápase působili o něco živějším dojmem hosté, kteří v 10. minutě měli první početní výhodu. Tu ale nevyužili a prosadili se až v 15. min., kdy Dobroněm nahozený puk skončil v domácí síti - 0:1. Obdržený gól probudil jak domácí hráče, tak i fanoušky. Čáslavští si vynutili tlak a po chytré přihrávce T. Pipka u mantinelu Navrátil srovnal na 1:1. T. Pipek v dalších minutách nabídl puk Borovanskému, který ale v tísni gólmana Bílka nepřekonal, a také Navrátilovi. Ten ale přestřelil.

Druhou část zápasu hosté začali přesilovkou, Vernek ale svou příležitost promarnil a ve 24. min. Příhoda při přečíslení dva na jednoho mířil vedle. Svou přesilovku si ve 26. min. sehráli i domácí ovšem zpočátku se jim moc nedařilo a gólman Vich měl plné ruce práce s šancí Pojkara. Vteřinu před vypršením trestu ale Sladký přece jen dostal Čáslav do vedení 2:1. Poděbradští se dočkali vyrovnání ve 35. min., když se puk odrazil od zadního mantinelu a Brzák neměl s odkrytou bránou problém - 2:2. Ve 38. min. se před Vichem objevil úplně sám Hrdina, jenže minul a z protiútoku vrátil vedení na stranu domácích Ježek. V poslední minutě se ještě příležitost naskytla Křišťanovi, na P. Bílka v bráně Poděbrad nevyzrál.

Poslední dějství začalo pro domácí parádně: Ve 43. min. nastřelil puk Ježek a před brankářem soupeře odvedl dobrou práci M. Pipek - 4:2. Uběhlo teprve pár vteřin, když Sladký zvýšil už na 5:2 a pro Čáslav to vypadalo výborně. Poděbradští vykřesali naději ve 48. min., když Hrdina z kruhu trefil přesně do šibenice - 5:3. V 50. min. domácí jednapadesát vteřin čelili dvojnásobné přesilovce soupeře, jenže kritický moment ustáli a střetnutí v pohodě dovedli do vítězného konce, když v 53. min. ještě T. Pipek nastřelil břevno.

Trenéra Čáslavi Tomáše Topola výkon jeho týmu potěšil. "Před zápasem jsme si řekli, jak chceme závěr sezony hrát. Kluci to tak dnes udělali, bojovali, hráli obětavě a jako jeden tým," chválil hráče a pokračoval: "Ve hře byly i chyby, spíše mi vadí hluché pasáže, kterých se v utkání nemůžeme vyvarovat, koledovali jsme si a z toho dostali i gól na 2:2." Opticky to také vypadalo, že aktivněji vstoupili do začátku prvních dvou třetin hosté. "Vstup do zápasu jsem si představoval trochu aktivnější, chtěli jsme hrát ale především odpovědně zezadu a to možná kluky trochu zbrzdilo," vysvětlil Tomáš Topol.

Filip Navrátil v utkání jednu branku dal a u dvou asistoval. "Hráli jsme dobře všichni, naše hra byla dnes týmová," usmíval se, ovšem na konci utkání mu do smíchu nebylo - těžce se sbíral z ledu. "Ani nevím, kdo to byl - díval jsem se na puk a zezadu jsem dostal krosček nad kalhoty do boku. To jsem vůbec nečekal, zápas už se jen dohrával," popsal situaci z konce zápasu a k plánům na konec sezony dodal: "Chceme se dostat co nejdále v play-off."

Branky a asistence: 18. Navrátil (T. Pipek), 28. Sladký (T. Pipek, Lang), 39. Ježek (Navrátil, M. Pipek), 43. M. Pipek (Ježek, Navrátil), 43. Sladký (Borovanský) - 15. Dobroň (Hrdina), 35. Brzák (Pojkar, Jedlička), 48. Hrdina (Toupal, Žalud). Vyloučení: 6/3. Využití: 1/0. Diváků: 532. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - F. Bílek, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, Ježek, M. Pipek, Navrátil - Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. Poděbrady: P. Bílek - Cafourek, Dobroň, Příhoda, Tuma, Vernek - Martínek, Pojkar, Brzák, Jedlička, Rindoš - Žalud, Toupal, Šafra, Hrdina. Trenér Jan Boháček.