O výhře hokejistů Čáslavi v Kutné Hoře rozhodla třetí třetina

23. listopad 2019, 20:39

Kutná Hora - Na první pikantní souboj letošního ročníku krajské ligy došlo v sobotu: Na zimní stadion v Kutné Hoře dorazili hokejisté HC Čáslav, kteří chtěli navázat na poslední vítězství doma proti Černošicím. Ba co více, chtěli stavět na kvalitním výkonu z tohoto souboje:

Kutná Hora - Čáslav 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

První náznak šance si hosté připravili ve 4. min., ovšem Sladký z úhlu provětral pouze boční síťku. V 6. min. na druhé straně Dytrych v dobré pozici mezi kruhy místo zakončení ještě hledal Berana, který byl ale tesně bráněn a z akce nebylo nic. V 7. min. byla Čáslav pár centimetrů od gólu: Kraučukovu ránu sice gólman D. Jelínek ztlumil, puk ale klouzal do brány a těsně před čárou ho domácí obrana stačila vyhodit do bezpečí. Ve 14. min. se poprvé měnilo skóre, když hosté potrestali Jiráňovo vyloučení: Odraženou ránu od modré Krpata před brankou vrátil pod břevno - 0:1. Radost ale hostům moc dlouho nevydržela: V 15. min. Dytrych proklouzl do útočného pásma, puk se dostal k P. Javůrkovi, který ho poslal do horního růžku - 1:1.

Ve druhé třetině hosté nejprve nevyužili početní výhodu, aby ve 25. min. skórovali při přesilovce soupeře: Krpata s pukem objel kutnohorskou bránu a zasunul ho do sítě - 1:2. Další minuty měli Čáslavští mírně navrch, domácímu gólmanovi D. Jelínkovi bylo několikrát horko, ale hosté do odkryté brány puk nedotlačili. Ve 27. min. zahrávali více jak půlminutovou přesilovku pět na tři, ale bez užitku. Kutnohorští tak srovnali v poslední minutě: M. Jelínek před bránou umístil puk do sítě bekhendem pod břevno - 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili skvěle hosté, když ve 42. min. Špelda prostřelil gólmana 2:3. O chvíli později se Čáslavi povedl další útok a Špelda upravil už na 2:4. Velkou příležitost na kontaktní gól promarnil Švejda, když mezi kruhy měl před sebou jen čáslavskou bránu s gólmanem Novákem, jenže tu netrefil. A tak v 55. min. v oslabení ujel Navrátil, počkal si na najíždějícího Barboru a bylo rozhodnuto - 2:5. Kutná Hora pak dostala ještě dvouminutovou výhodu pět na tři, která však po minutě skončila vyloučením Jiráně. Rozhodčí rozdával jeden trest za druhým, výsledkem byly "desítky" pro Kraučuka, trenéra hostů i Šulce. To už ale na vítězství Čáslavi nic nezměnilo.

"Důrazné, rychlé a hodně bojovné utkání, ve kterém nás hosté přetlačili," shrnul zápas kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Čáslavský kouč Tomáš Topol byl samozřejmě za vítězství svého celku rád. "Hráli jsme dobře, před kluky dávám klobouk dolů. Konečně jsme to tady zlomili," oddechl si. "Říkali jsme si, že to pro nás bude těžký zápas, podle mě je to vůbec nejtěžší utkání v soutěži," upozornil a pokračoval: "Kluci to ale odmakali a hráli dobře. Dva zvláštní góly jsme inkasovali z ničeho, druhý po chybě rozhodčího. Vyhráli jsme a jsem šťastný i za předvedený výkon." Čáslav nasbírala hodně trestů, včetně těch vyšších. "Nevím, co k tomu říci. Rozhodčí desetiminutové tresty dávat může, vůči němu si to nemůžu dovolit já ani hráči. Ale záměrně dává dvouminutové tresty, i když za rozhodnutého stavu, ale tři minuty do konce nás pošle do tří v takovém zápase, to ať si sáhne do svědomí," zakončil Tomáš Topol.

Branky a asistence: 15. P. Javůrek (Dytrych), 40. M., Jelínek (J. Tvrdík, Bašus) - 14. Krpata (Kraučuk, Špelda), 25. Krpata (Sladký), 42. Špelda (Kraučuk, Navrátil), 44. Špelda (Kraučuk), 55. Barbora (Navrátil). Rozhodčí: Krivák - Hanousek, Maňák. Vyloučení: 7/10, vyšší tresty Jiráň - Kraučuk, HL (trenér), Šulc. Využití: 0/2. V oslabení: 0/2. Diváků: 473. K. Hora: D. Jelínek - Grauer, Chmelař, P. Javůrek, Beran, Dytrych - Švejda, Bašus, D. Jiráň, M. Jelínek, J. Tvrdík - Havelka, Málek, Sádlo, Plíhal, KLazar (Pekař - Kopecký, Koubský, Šváb, Fišar). Trenér Stanislav Bednář. Čáslav: Novák - Lang, Šulc, Borovanský, Krpata, Sladký - Janata, Špelda, M. Pipek, L. Muras, Kraučuk - Bílek, Kůrka, Křišťan, Barbora, Navrátil - L. Svoboda, Král. Trenér Tomáš Topol.