Plíšek: Nakonec jsme se dvěma body spokojeni

24. říjen 2016, 14:20

Kolín - Dva body přivezli kolínští hokejisté z ledu Jindřichova Hradce. Ačkoliv je sobotní soupeř Kolína na posledním místě tabulky a před zápasem s Kolínem neměl ani bod, posiluje, získává posily z pražské Slavie či slovenských kluzišť a zlepšuje své výkony. První bod sezony tak ulovil v sobotu právě nad Kozly. Kolín na jihu Čech vyhrál 2:1 po nájezdech.

,,Před zápasech bych to bral jako ztrátu bodu, ale podle vývoje jsme celkem spokojeni se dvěma body. Celý zápas jsme ovládali, měli jsme skoro 50 střel, ale díky výbornému výkonu gólmana, jsme proměnili jen jednu šanci,“ přemítal o sobotním duelu kolínský asistent trenéra Jaroslav Plíšek.

Kozlové v zápase měli čtyřicet osm střel, ovládali kluziště, hru, jenže gól dokázali dát jediný. ,,Celý zápas až na pět minut jsme kontrolovali,“ věděl dobře Plíšek. ,,Nevěděli jsme, v jaké sestavě soupeř nastoupí a jaký herní styl bude praktikovat. Poslední zápasy hrají v rozdílných sestavách a o to to bylo těžší,“ zmínil ještě, že proti Kozlům nastoupil posílený tým. Právě tento trend teď v Jindřichově Hradci panuje, posilování. Reagovali na to i fanoušci Vajgaru, kteří neustále skandovali „Měníme Vajgar!“.

Nejsilnější byli v sobotu Jindřichohradečtí v urputné obraně a bravurním přechodu do brejků. Kozly tím trápili především ve druhé třetiny, kdy byl z jejich strany gól na spadnutí. ,,Trápí nás to od začátku sezony. Dámě úvodní gól, dostaneme se do vedení a hráči pak bezmyšlenkovitě útočí a nesoustředí se na systém, který jim vtloukáme do hlavy. Museli jsme si vzít time out, abychom si srovnali hlavy,“ vzpomínal Plíšek na druhou třetinu, kde domácí opravdu hrozili při každém úniku gólem. ,,Nás v tu chvíli podržel náš gólman,“ ocenil ještě.

Kolín v základní hrací době s Vajgarem jen remizoval 1:1, nerozhodlo ani prodloužení, a tak na řadu přišly nájezdy. V nich dominoval Kolín, a to především zásluhou Martina Krajňáka, který dal dva góly a vybojoval pro Kozly dva body. ,,Hráč Krajňák je technický hráč s rychlýma rukama a oba nájezdy proměnil naprosto suverénně,“ okomentoval jeho počínání kolínský asistent.

Mezi kolínskými obránci se objevila taky jedna nová tvář. Ve třetí obraně po boku Josefa Horyny se představil čtyřiadvacetiletý obránce Pardubic Ladislav Havlík. ,,Byl dlouhodobě zraněn. Dali jsme mu možnost se rozehrát. Podal velmi dobrý výkon. Je možné, že se bude v sestavě Kolína objevovat i dál. Záleží na domluvě mezi kluby,“ nastínil k jeho budoucnosti v Kolíně Jaroslav Plíšek.