Unikom

Po dramatické záplatce vybuchla radost na domácí straně, Čáslav je v semifinále!

25. únor 2018, 20:38

Čáslav - Po středeční domácí prohře 0:4 a sobotní výhře 3:2 ve Velkých Popovicích se čtrfinálová série krajské ligy přestěhovala do Čáslavi: Domácí hokejisté chtěli tohoto soupeře konečně doma porazit a tím tak postoupit do semifinále soutěže. "Oba soupeři jsou vyrovnaní, přesto jsou mírnými favority hosté," opakoval po sobotním duelu ve Velkých Popovicích trenér Čáslavi Tomáš Topol:

Čáslav - Velké Popovice 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0)

Domácí začali dobře, soustředěným výkonem soupeře až na jeden případ nepustili do vážnější šance, naopak sami dvakrát udeřili: Ve 4. min. hosté rozehráli při své přesilovce nepřesně, byl z toho brejk Pipka, který ale ještě gólmana nepřekonal. V 7. min. zahrozily Popovice, když Chocholovu nabídku z rohu před bránou promarnil Žoha. V 8. min. už se skóre měnilo, když Boravanský zpoza brány našel Skokana, který zavěsil nekompromisně k tyči - 1:0. Ještě veseleji pro domácí bylo ve 13. min.: Borovanský z levé strany viděl volného Ježka, který nekompromisní ranou propálil gólmana Lorence - 2:0.

Ve druhé třetině hosté přece jen více zaměstnali gólmana Škubala, jenže Čáslavští se opět dostali do tempa a měli navrch. Ovšem střela Ježka z pravého kruhu skončila na gólmanovi, Pipek ve 29. min. z druhé strany taky pálil jen do brankáře a tak přišel úder Velkých Popovic, když odražený puk napálil do sítě Petrželka - 2:1. Aby toho nebylo málo, ve 36. min. se hosté dočkali vyrovnání: Čáslavi se při přesilovce nepovedla rozehrávka v útočné třetině, byl z toho brejk Culky a Žoha pohodlně srovnal na 2:2. Navíc poslední minutu a půl dohrávali hosté ve dvojnásobné početní výhodě, ovšem Čáslavští už další změnu skóre nepřipustili.

Poslední dějství bylo bitvou o každý metr kluziště a šlo jen o to, komu se podaří dát branku. Gólman Škubal v 52. min. ucpal u tyče všechny díry proti Žohovi, o chvíli později číhal stejný hráč u druhé tyče, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale hrálo se dál. V 54. min. po skončení trestu se Křišťan hned zapojil do útoku, dostal přesnou přihrávku od Ježka a tvrdou ranou trefil do masky gólmana Lorence. Ten nakonec v zápase pokračoval a přestál v posledních minutách i teč Křišťana přihrávky Borovanského. Na stavu se nic nezměnilo a tak zápas dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase byl nejprve na pět minut vyloučen Martin Pipek do konce, vyloučeného měly ale i Velké Popovice a tak se hrálo nejprve čtyři na čtyři. A v 68. min. zápas skončil: Lukáš Muras v rohu útočného pásma ustál faul na sebe, přihrál Ježkovi, který dělovkou nechal explodovat čáslavský stadion - 3:2. Čáslavští se tak probojovali do semifinále, ve kterém se střetnou s Černošicemi.

Do stavu 2:0 to vypadalo na celkem pohodovou záležitost pro domácí. Stačily ale dvě nepozornosti a rázem se z utkání stalo drama. "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, druhá třetina se nám ale nepovedla," přiznal trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Dostali jsme gól po dorážce odraženého kotouče a v oslabení. Bylo to 2:2 a šlo o naprosto vyrovnaný zápas," zdůraznil a pokračoval: "Jsme šťastní, plní euforie. Postup do play-off je dobrý, ale já jsem chtěl více. Osobně jsem si splnil sen o postupu do semifinále. Tím jsme byli nakažení všichni." Čáslav sérii dohrávala se třinácti hráči. "Někteří kluci jsou z toho ještě dolámaní, utkání ale odmakali, odbojovali jako tým. Přesně tak, jak se play-off má hrát," zdůraznil.

Postupem do semifinále Čáslav splnila svůj cíl, ale nechtěla by do finále? "K medaili už je blízko, proč se o to nepokusit," naznačil Tomáš Topol. Ten svůj tým bude připravovat na semifinálovou sérii s Černošicemi. "Černošice tady předvedly excelentní, prvoligový hokej," připomněl a dodal: "Je to neskutečný tým, jsou jednoznačným favoritem série. My se dáme do kupy a půjdeme bojovat. Sérii určitě neodevzdáme."

Branky a asistence: 8. Skokan (Borovanský), 13. Ježek (Borovanský, L. Muras), 68. Ježek (L. Muras) - 31. Petrželka (Dulovec), 36. Žoha (Culka). Rozhodčí: Gabriel, Švejda. Vyloučení: 9/8, navíc Pipek 5 + do konce. Využití: 1/0. V oslabení: 0/1. Diváků: 420. Čáslav: Škubal - L. Svoboda, Lang, Borovanský, Skokan, Ježek - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Křišťan - Šlejtr, Šudoma, Kapec. (M. Svoboda). Trenér Tomáš Topol. Velké Popovice: Lorenc - Braniš, Toman, Culka, Medřický (Žoha), Vacek - Vlček, Černý, Dulovec, Chochola, Petrželka - Bartl, Krejčí, Synáč, Freisler, Kukačka (Haupt - Hnát, Maňas). Trenér Zbyněk Kukačka.