Prodloužení ukončil po devatenácti vteřinách Michal Kraučuk vítězným gólem!

3. listopad 2019, 20:08

Čáslav - V osmém kole krajské ligy hokejisté HC Čáslav narazili na HC Žabonosy. Čáslavští chtěli potvrdit vítězství ve Vlašimi i v domácím duelu:

Čáslav - Žabonosy 4:3 pp (0:0, 2:2, 1:1)

Herní převahu měli v první třetině domácí, jenže žádná z šancí se neujala. Ve 4. min. Sladký našel před bránou Krále, ovšem ten ani nadvakrát puk do sítě nedostal. V 11. min. se Kraučuk po spolupráci s Borovanským tlačil před gólmana, jenže v tísni zakončit nedokázal. Hosté se osmělili ve druhé desetiminutovce, ovšem při početní výhodě si kromě skrumáže nic vážnějšího nevytvořili, ani vzápětí, kdy chvíli měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. To v 16. min. Barbora zpoza brány našel volného Sladkého, který ale gólmana nepřekonal. V 18. min. ranou z levé strany už ano, ovšem tentkrát puk z jeho hokejky zastavila tyč!

Druhou třetinu Čáslavští začali dobře: Ve 24. min. Sladký ukončil čekání na gól, když objel bránu a puk pověsil pod břevno - 1::0. Pak měl dvě příležitosti hostující Kubát: Nejprve po ztrátě puku čáslavské obrany podržel domácí gólman M. Svoboda a vzápětí Kubát z další akce netrefil odkrytou bránu. Velkou radost přinesla 32. min., když Navrátil při přesilovce projel celé kluziště a střelu trefil do protipohybu gólmana 2:0. Ve 35. min. mohlo být ještě veseleji, když Král připravil puk do ideální pozice Kůrkovi, který ale nedal. To hned z protiútoku hosté zkorigovali na 2:1 a minutu před koncem po třinácti vteřinách využili dvojnásobnou přesilovku ranou po ledě - 2:2. Těsně před sirénou mohl vrátit vedení na stranu Čáslavi Sladký, který ovšem v dalším ze soubojů s gólmanem Burdou neuspěl.

Třetí třetinu začali hosté šancí při přesilovce Čáslavi: Mäki hledal před bránou Hrachovce, který ale jen vyprášil betony M. Svobody. To na druhé straně Sladkému před odkrytou bránou poskakoval puk a tak se na skóre nic neměnilo. V 51. min. přišla pro domácí sprcha - v době, kdy se zdálo, že jejich tlak začal přece jen sílit: Mejzr trefil mezi betony domácího gólmana - 2:3. I přesto si Čáslav připravila několik šancí na vyrovnání, jenže L. Svoboda po přihrávce Barbory netrefil bránu a v 60. min. neuspěl ani tváří v tvář gólmanovi Křišťan. V poslední minutě se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, na led za něj skočil Sladký a jednadvacet vteřin před sirénou jeho tvrdou ránu od modré doklepl Navrátil - 3:3.

Mělo následovat pětiminutové prodloužení tři na tři, tuto část zápasu ale ukončil po devatenácti vteřinách Kraučuk, který si vybrusil před Burdu a pak zavěsil - 4:3.

Zápas se možná lámal za stavu 2:0, kdy gólovou příležitost neproměnil Kůrka, hosté se naopak z protiútoku dostali zpět do utkání brankou na 2:1. "Nedáváme góly, za stavu 2:2 šel Radim Křišťan sám na bránu, to jsou šance, které se musí proměňovat," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Pro nás je to ztráta, hráli jsme doma a chtěli vyhrát. Ve hře tam není zarputilost a bojovnost, doufám, že se to nastartuje a že si to kluci uvědomí," poznamenal kouč a dodal: "Mně se postavení v tabulce nelíbí, bodů máme málo a navíc nás čeká těžká série - pojedeme do Rakovníka, máme doma Černošice a potom pojedeme do Kutné Hory."

Na druhou stranu by Čáslav mohlo povzbudit vyrovnání pár vteřin před koncem a rozhodující gól hned zkraje prodloužení. "To je super, ale kluci tímto ukázali, že když chtějí, tak to jde. Jsem za to rád, třeba je to nakopne, ale někteří nepracují v zápase na sto procent, jsou tam pasáže, kdy se jim prostě nechce," uzavřel Tomáš Topol.

O velkém množství promarněných šancí ví také Lukáš Špelda. "Vedli jsme 2:0 a byli jsme lepší, měli jsme více ze hry. Po našich chybách a neproměněných šancích jsme dostali na 2:2. Chvilku nám trvalo, než jsme se z toho sebrali," shrnul utkání a pokračoval: "Proti bojovnému soupeři to bylo těžké, nemohli jsme se prosadit. Gólmana jsme mu udělali asi do NHL, jako už mockrát před tím. Zaplať pánbůh, že to dopadlo takto, že Štěstěna stála při nás. Zasloužili jsme si to."

Branky a asistence: 24. Sladký (L. Svoboda, Bílek), 32. Navrátil (Kůrka, Špelda), 60. Navrátil (Sladký), 61. Kraučuk - 36. Mäki (Mejzr), 40. Hlaveš (Mejzr, Duben), 51. Mejzr (Mich. Pomichálek). Rozhodčí: Jílek - Labuta, Raška. Vyloučení: 5/6. Využití: 0/1. Diváků: 320. Čáslav: M. Svoboda, Lang, Šulc, L. Svoboda, Barbora, Sladký - Špelda, Janata, Borovanský, L. Muras, Kraučuk - Bílek, Kůrka, Křišťan, Navrátil, Šlejtr - Král. Trenér Tomáš Topol. Žabonosy: Burda - Duben, Hlaveš, Mejzr, Kubát, Mäki - Procházka, Mich. Pomichálek, Kedršt, Honz, Hrachovec - T. Paroubek, Březka, Skokan, Čtvrtečka, Hutla.