Rozhovor: Střelec Panna v sobotu procitl a rozhodl o výhře Kolína

18. říjen 2017, 08:12

Kolín - Konečně. Byla cítit úleva nejen z kolínského týmu, který už chtěl vyhrát a bodovat, ale i ze střelce vyrovnávacího i vítězného gólu Ondřeje Panny. Ten letos taky na své gólové hody čekal. Před sobotním zápasem měl na kontě jen dvě vstřelené branky, a to bylo na hráče jeho kalibru málo. Po zápase v Táboře, který Kolín vyhrál 3:2 po prodloužení, jsme si s Ondřejem popovídali.

Ondro, konečně body, že? Jaké jsou pocity po vyhraném utkání?

Pocity jsou dobré. Jsem rád, že jsme vyhráli nad silným soupeřem, který byl první. Myslím si, že jsme hráli to, co jsme měli. Sice jsme byli dost vylučovaní, ale dokázali jsme to ubránit. Tedy jednou jsme inkasovali, ale jinak jsme odehráli dobrý zápas a zaslouženě jsme vyhráli.

První dvě třetiny byly vyrovnané. Chvilku se víc dařilo Kolínu, chvilku víc Táboru. Ale po dvou třetinách šli do vedení domácí právě díky využité přesilovce. Poslední třetina ale patřila Kolínu…

Taky si to myslím. Hráli jsme dobře první třetinu, v té druhé jsme dobře začali, ale pak jsme měli pasáž, kdy jsme dělali hodně chyb a byli jsme i vyloučení. Oni nás zatlačili a dali i ten gól. Ale ve třetí třetině jsme se dokázali sebrat. Dali jsme do toho všechno. Obětavou hrou jsme dokázali vyrovnat, a nakonec se na nás usmálo štěstí i v prodloužení.

Přestříleli jste Tábor 16:3 v poslední části hry, což svědčí o dominanci.

Vypadalo to tak i na ledě, si myslím. Tlačili jsme je a šli jsme za tím vyrovnávacím gólem. Nakonec to i padlo.

Ty jsi měl víc pokusů během utkání a v té poslední třetině jsme si říkala, sakra, kdy už dá ten Pannys gól. A chvilku na to se ti to povedlo. Můžeš tu vyrovnávací situaci popsat?

Já už jsem taky doufal. V první třetině jsem ujel a tam jsem to nedal. Gólman mě vychytal. Taky už jsem doufal, že mi to tam padne. Semík mi to tam krásně přistrčil, já to zkusil dát nahoru a gólman to nechytal, takže jsme vyrovnali a bylo to dobré.

Pak ses dostal ke slovu i v prodloužení. Nejdřív jsi měl jednu šanci, kterou jsi neproměnil, ale při dalším pokusu jsi byl faulovaný a bylo odpískáno trestné střílení. Co se ti tou dobou honilo hlavou?

Abych pravdu řekl, tak už jsem moc nemohl. Odpočíval jsem a protahoval jsem, než jsem vyjel. Ale věděl jsem přesně, co budu dělat. Už byl špatný led, tak jsem věděl, že budu střílet a naštěstí jsem to trefil. Jsem za to moc rád.

Na začátku sezony ses střelecky trápil, ale nejen ty. Celý tým. Jsme nejhorší tým v produktivitě. Nastříleli jsme jen 19 branek. Proč nám střelba vázne? Je to v hlavách?

To se v hokeji občas děje. Občas to tam nepadá. My víme, že do toho musíme jít víc, víc střílet, víc se tlačit do brány a ono to začne padat. Když už to spadne, tak se člověk dostane do lepší pohody a spadne to třeba i znovu. Musíme se prostě tlačit do brány a pokračovat v takových výkonech. Když budeme takto pokračovat, budeme vyhrávat.

Čekají vás teď tři domácí zápasy v řadě, jak bys pozval fanoušky na tuto šňůru?

Super fanoušci, co s námi jezdí, viděli, že jsme odehráli výborné utkání na ledě v tu chvíli prvního týmu tabulky. Někteří to možná četli alespoň na onlajnech. Jestli chcete vidět podobný výkon, ukážeme vám ho určitě i doma. Přijďte!