Sejpal: Určitě jsme zklamaní, ale zároveň rádi za jeden bod proti prvnímu

20. listopad 2017, 19:39

Kolín - První nájezdy v sezoně si vyzkoušeli nejen hráči v poli, ale především taky gólman Kolína Martin Sejpal. Hned proti lídrovi tabulky. V nájezdech kozlové prohráli 1:2. Celkově ale podali vynikající výkon a urvali alespoň bod za výsledek 3:4 po nájezdech. Zápas komentoval gólman Kolína Martin Sejpal.

Martine, ještě dvě minuty před koncem jsme sahali po výhře. Nakonec je z toho bod. Jaký to byl zápas?

Hráli jsme dobře celý zápas. Byli jsme chvilkami i lepší a je to škoda. Když se do 58. minuty vede 3:2 a dvě minuty před koncem se dostane blbý gól z přesilovky. Určitě jsme zklamaní, ale zároveň je bod s prvním dobrý.

Jaký to byl zápas pro tebe v bráně?

S Havlíčkovým brodem je to vždy těžké. Mají zkušené hráče, co hráli první ligu i extraligu. Dneska mi kluci hodně pomáhali, takže nebylo hodně těžkých situací, které bych musel řešit.

V základní hrací době jsi inkasoval třikrát. Ten první rychlý gól Havlíčkova Brodu po 45 sekundách překvapil všechny, i tebe?

Věděli jsme, že na nás vlítnou od první minuty. Byl tam sám hráč před bránou. Šla zblokovaná střela, blbý odraz od mantinelu a dorážka. Tam nebyl pokrytý hráč.

Co ty další dva góly. Jedním šel Havlíčkův Brod do vedení 2:1 ve druhé třetině a třetím vyrovnával dvě minuty před koncem na 3:3.

Ten druhý, to byla akce dva na jednoho, kde byla nahrávka na toho druhého a ten střílel z první mezi nohy. Ten poslední to byla přesilovka, faul nefaul. Přede mnou stál obránce a přes něj vystřelil Třetina. A trefil přesně pod lapačku.

Zápas šel tedy do prodloužení. To se hraje 3 na 3. Jaké to je pro tebe v bráně?

To byla spíš taktická záležitost, neudělat chybu. Ale pár šancí bylo na obou stranách.  Pro gólmana je to jiné, je tam víc šancí, na menším prostoru všechno. Defacto se může jezdit ze strany na stranu, je to nebezpečné. Tam gólman musí být víc ve střehu než při hře pět na pět.

A co nájezdy? Hned ten první Třetina proměnil…

Čekal do poslední chvíle, já teda taky, ale pak ze mě udělal blbce. Čekal fakt do poslední chvíle a udělal to hezky, zametl to do prázdné brány.

Na jeho nájezd reagoval na druhé straně kapitán Malý, ale ve čtvrté sérii rozhodl exextraligový Vašíček. Jaký byl jeho nájezd?

Čekal jsem střelu, protože je to obránce, ale udělal kličku do bekendu , tam byla mezera přesně na puk a on to trefil po zemi, bohužel.

Zápas jste prohráli tedy po nájezdech, ale sehráli jste vynikající zápas. Celkově to byl kvalitní mač, který musel diváky bavit. Přišlo jich poprvé více jak tisíc…

Před diváky za sobotu klobouk dolů. Pomáhali nám do útoku i do obrany. Byl to šestý hráč na ledě. Škoda, že jsme nevyhráli, protože by si to určitě zasloužili a my taky za ten dobrý výkon.