Smutný Martínek: Mysleli jsme si, že to přijde samo. Byli jsme bohužel jaloví

15. leden 2019, 08:00

Kolín - Papírový favorit sobotního duelu? Kolín. Lépe postavený v tabulce, v prvním vzájemném střetnutí přejel Řisuty 8:1, naposledy předvedl obrat z říše snů u prvního Jablonce, kdy z 0:4 dal na 6:4, jenže papír je jedna věc a realita druhá. Kozlové, navíc podpoření brankou ze čtvrté minuty, zápas totálně podcenili a nedokázali se vyhecovat.

,,Nenavázali jsme bohužel na výkon z Jablonce. Ve všem jsme byli pomalejší, nebyli jsme důrazní. Mysleli jsme si asi, že to přijde samo. Hráče jsem na to ale upozorňoval, že zápas, který jsme vyhráli v Řisutech 8:1, se nebude opakovat. To mužstvo má kvalitu. My jsme byli jaloví, ve všem pomalí, nedůrazní, málo střelby bylo,“ shrnul obraz sobotní hry Kolína trenér Petr Martínek.

,,I ta rychle vstřelená branka mohla být jedním z faktorů. Kluci si mohli myslet, že to půjde samo. Ale v hokeji nic samo nepřijde. Postupně jsme polevovali a pak se nám to vymstilo,“ byl smutný Martínek. I kvůli fanouškům, kterých přišlo do ochozů skoro 900.

Řisuty potvrdily stoupající formu, kdy před duelem s Kolínem porazily Kobru 6:3 a Nymburk 4:3.

Po první třetině to bylo 1:1, zápas se lámal ve druhé části, kdy šli hostí do trháku 3:1. ,,Druhá třetina byla šeredná, tam jsme čekali jen na smrt, nebo nevím, na co jsme čekali. Ve třetí třetině už jsme vyvíjeli nějaký tlak, ale soupeř si vedení pohlídal. Šance, které jsme měli, jsme nevyužili. Bylo to těžké, oni obranný box stáhli hodně před svou bránu a my jsme to do nich bušili,“ popisoval Martínek, jak marná byla snaha jeho týmu.

Přesto se jeden puk ještě do řisutské branky dostal. Necelých pět minut před koncem snižoval Kolín na 2:4 a zkoušel hru bez gólmana. ,,Ještě jsme si vypracovali nějakou možnost. Už nebylo co ztratit, když by se nám povedlo snížit, tak ještě byla nějaká šance, ale to už je vabank. Buď to vyjde, nebo nevyjde,“ řekl. A Kolínu to nevyšlo. Naopak Řisuty vsítily ještě vteřinu před koncem pátý gól na 2:5.