Sršni se za svůj výkon stydět nemusí

22. listopad 2009, 04:44

Benešov - Duel sobotního kola II. ligy skupiny Střed nabídl další utkání hokejistů Stadionu Kutná Hora, kteří zavítali na led Benešova. I když byli sršni po většinu zápasu rychlejší, dravější a měli i víc střel, tak po smolném gólu tři minuty před koncem odjíždí do města pod Barborou bez bodu.

Benešov – Kutná Hora 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Sršni měli v dnešním duelu velkou absenci! Chyběl Kadlec (problém s kolenem), Prachař (problém s prstem u ruky), Kalousek (problém s rukou), Florián (problém se zády). Naopak do utkání zasáhl už vyléčený Radim Křišťan.

V prvních minutách byli sršni lepším celkem. V první vážnější akci Nakládal minul branku. Minul také Hemský, který s Adamcem ujížděli na gómana Malíka v akci dva na jednoho. Pak přišel první zkrat. Michal Kaňka dostal nahrávku od Bílka, několika kličkami si parádně najel do mezikruží a švihem vsítil první branku domácích - 1:0. Jako by tento gól Benešova sršně nakopl. Malík měl plné ruce práce při brejku Nakládala a hned na to i při úniku Křišťana.

Kutná Hora šla do druhé třetiny dravě a právem si zasloužila přesilovku pět na tři, která trvala minutu a padesát pět vteřin. Jenže právě tohle byl dnes kamenem úrazu. Dvojnásobná převaha se sršňům vůbec nedařila. Dokonce mohli při této převaze inkasovat, ale to by nesměl v bráně stát Tomáš Malý, který pohotovým skluzem zmařil šanci Benešovských. Tlak domácích pokračoval. Pěknou akcí se ukázal Kaňka, který si najel před Malého, poslal zadovku na svého spoluhráče, který vyprášil lapačku. Hned na to přišla hra čtyři na čtyři, která se lépe podařila sršňům. Vylíčil si najel mezi kruhy, vypálil a Radim Křišťan stál tam, kde měl a střelu tečoval - 1:1. Fanoušci sršňů si euforii neužili dlouho. Za osmnáct vteřin se prosadil Boris Nestrašil, který dorazil tečovanou střelu Jágra - 2:1. Sršni přesto dokázali odpovědět. Po chybné rozehrávce v obraně domácích se prosadil Petr Hemský. Ten z otočky a nulového úhlu vymetl Malíkovu šibenici, a poslal tak domácím góla do kabiny - 2:2.

Místo toho, aby sršni na pomalý, ale technicky dobře vybavený Benešov vlétli, tak dostali hned na úvod třetí třetiny gól. Kutnohorští se nechali zbytečně vyloučit do třech a „ťukec" domácích nakonec skončil v síti Sršňů. Střelcem této branky byl Pavel Dvořák, který měl snadnou práci po přesné nahrávce od Kaňky - 3:2. Dnešní zápas se však vyvedl Ladislavu Janatovi. Ten v přesilové hře tečoval bombu od modré Michala Rejzka a fanoušci sršňů mohli vybuchnout radostí - 3:3. V druhé desetiminutovce třetiny dostali sršni už podruhé v tomto utkání výhodu pět na tři. Ta se jim tentokrát povedla mnohem lépe, něž ta předešlá, gólem ale neskončila. Gólman Malík předváděl neuvěřitelné zákroky a Beránek dokonce minul uplně prázdnou branku. Pravidlo „nedáš - dostaneš" se potvrdilo při tlaku Benešova v posledních pěti minutách utkání. Nejprve Malý podržel svůj tým, když pohotovou lapačkou vychytal hráče domácích. Pak ale dostali sršni velice smolný gól. Před Malým se strhla „šermovačka" ve vzduchu o puk. Ten bohužel zasáhl mezi dvěma hokejkami hostů právě Michal Kaňka - 4:3. Naděje Stadionu zhasla, když se nechal dvě minuty před koncem vyloučit jejich hráč. Sršni dnes na body sahali, avšak ke vší smůle hostů nedosáhli, i když podali dravý, bojovný a rychlý výkon.

Branky a nahrávky: 8. Kaňka (Bílek), 37. Nestrašil (Jágr), 44. Dvořák (Kaňka), 58. Kaňka (Kocman) - 37. Křišťan (Vylíčil, Janata), 40. Hemský, 50. Janata (Rejzek). Benešov: Malík - Zeman, Bílek, R. Verbík, R. Procházka, Vejvoda, Beránek - Bosas, Kaňka, Kocman - P. Dvořák, Nestrašil, Jágr - Burda, Jaeger, Starec. (Kielus - Císař, P. Srdínko). Kutná Hora: Malý - Rejzek, Šlejtr, Heřmanský, Veselý, Janata, Krpálek - Křišťan, Beránek, Bláha - Hemský, Adamec, Nakládal - Vylíčil, Muras, Králíček. (Barta - Musil, Mlika). Trenér Karel Dvořák.