Sršni úspěšně pokračovali ve vyhánění fanoušků z tribun, výměna trenéra se nechystá

28. září 2010, 21:19
(aktualizováno: 28. září 2010, 22:00)

Kutná Hora - Větší drama možná nabídl večerní díl seriálu "Ordinace v růžové zahradě". Ve čtvrtém kole II. ligy hokejisté Kutné Hory doma prohrávali po necelých třinácti minutách 4:0 a prakticky nebylo co řešit. Na začátku druhé třetiny se sice vypjali k dobrému výkonu, který korunovali i gólem, ovšem diváci na hokej kvůli osmi minutám nechodí.

K. Hora - Benešov 2:7 (1:4, 1:3, 0:0)

Už na začátku třetí minuty hosté potrestali vlažný začátek Sršňů úvodním gólem zápasu. Domácí potom prohospodařili přesilovky, a to včetně té minutové pět na tři. Od 9. do 13. minuty jim tam pak napadaly další tři branky a bylo prakticky po zápase. "Děláte chyby jak žáci," seřval trenér Karel Dvořák své hráče při oddechovém čase. V 17. min. Vylíčil z dobrého místa trefil jen gólmana Maláče, L. Muras ale puk doklepl do sítě a nechal fanoušky doufat v obrat.

Kutnohorští začali druhou třetinu výborně, se soupeřem stíhali bruslit, kombinovali a za svou snahu byli odměněni gólem Bláhy, ovšem z jejich strany to bylo vše. Místo kontaktní branky přišly další góly v jejich síti a led ovládl HC Benešov. Ten ve třetí třetině už utkání jen kontroloval, od vyšší porážky Stadion zachránil gólman Linhart, který vytáhl pár skvělých zákroků.

Asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika jen těžko hledal slova. "Co k tomu říci," krčil rameny. Sršni totiž chybují delší dobu a stále stejně - při zakládání útoků ve svém obranném pásmu nebo při kombinaci. "Je to zklamání, hráli jsme špatně od zadu. V prvním třetině soupeř čtyřikrát vystřelil a potrestal naše chyby," rozebíral zápas a pokračoval: "Na začátku druhé třetiny jsme se osm, deset minut snažili a bojovali, vytvořili si i šance, ale neproměnili je. Góly dával soupeř, je to hrozné zklamání."

Příprava Kutné Hoře výsledkově nevyšla. V prvním utkání se Žďárem sice Sršni vyhráli, ale už toto utkání ukázalo, že s mužstvem není něco v pořádku. Hosté málem vymazali zdánlivě bezpečný náskok. Od té doby to šlo s hokejisty z Kutné Hory z kopce. Podle manažera Stadionu Kutná Hora Vladimíra Murase odvolání trenéra Karla Dvořáka není na pořadu dne. "V trenérovi to není, zřejmě budeme muset trochu oživit kádr," naznačil a dodal: "Porážka s Pelhřimovem nás dostala na dno a musíme se z toho vyhrabat. Padla na nás deka a rozhodně to není o trenérech."

Branky a asistence: 17. L. Muras (Procházka, Vylíčil), 28. Bláha (Beránek, Kadlec) - 3. Jonáš (Bosas, Jágr), 9. Jonáš (Bosas), 10. Kouba (Jágr, Košatka), 13. Kaňka (Bosas), 31. Vacek (Verbík), 34. Bosas (Jágr, Jonáš), 40. J. Verbík (Kaňka, Kocman). Rozhodčí: Prchal - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 9/8, navíc Křišťan (KH) 10 minut OT. Využití: 1/2. Diváků: 263. Kutná Hora: Kalousek (24. Linhart) - Rejzek, Kadlec, Vylíčil, Beránek, Králíček - Janata, Veselý, Křišťan, Bláha, Hemský - Procházka, Kořínek, L. Muras, Adamec, Pelán (Šlejtr, Kurka, Prachař, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Benešov: Maláč - J. Verbík, Zeman, Kocman, Burda, Holánek - R. Verbík, Srdínko, Burián, Vacek, David - Košatka, Kouba, Bosas, Jonáš, Jágr (Kielus - Drda, Starec). Trenér Jan Vobecký.