To byla jízda! Kozlové rozdrtili Nymburk

1. listopad 2017, 22:03

Kolín/Nymburk - To byla jízda. Kozlové ve druhé třetině rozstříleli Nymburk a jednoznačně si dobruslili pro vítězství 8:2. Tomu se říká derby, jak má být.

Nymburk – Kolín

2:8

Kolín vstoupil do utkání sice opatrně a ve čtvrté minutě v oslabení inkasovaném gólu prohrával, ale brzy na to bylo zapomenuto. V osmé minutě totiž kozlové vyrovnali. V protiútoku prostrčil Semirád kotouč mezi bruslemi obránce Malému a ten zavěsil – 1:1.

A ve druhé třetině? To byl rotoped gólů. Nejdřív dlouhá přihrávka po lajně Kysely na Prokopa a trefa mezi nohy, pak po konci přesilovky Malý tak dlouho sám držel puk a čekal, co udělá, až nakonec nepřihrál, vyjel zpoza brány a vymetl pavučiny. Pak v přesilovce 4 na 3 po ose od modré Pýcha-Panna-Kadlec uklidil tak nenápadně puk do brány Kadlec. A aby toho nebylo málo, tak v následné přesilovce 5 na 4 Prokop využil Kozákovu nahrávku a pod víko zvyšoval na 1:5.

Otřesený Nymburk pak do konce třetiny ještě překvapil Kolín jednou trefou, ale ke znovuzrození to nestačilo. V úvodu posledního dějství to zkoušeli ještě třeba Hofman nebo Josefus nadějnými střelami, ale kozlové tento mininápor ustáli a sami ještě třemi góly potvrdili vysokou výhru.

Po dvou přihrávkách se ve čtyřicáté deváté minutě prosadil gólově i Kozák, navázal záhy Pipek a v poslední minutě ještě slavila úspěch čtvrtá pětka, která dostala po delší době díky přesvědčivému vedení taky prostor. V poslední minutě se trefil z dálky Havelka.

Kozlové vyhráli popáté v řadě a jsou čtvrtí tři body za třetím Žďárem a druhým Táborem.

Branky: 4. Planý (Hierman, Eis), 37. Smejkal (Stehlík) - 8. Malý (Semirád, Pýcha), 27. Prokop (Kozák, Kysela), 32. Malý (Panna), 34. Kadlec (Malý, Pýcha), 35. Prokop (Kozák, Kysela), 49. Kozák (Březina, Prokop), 50. Pipek (Malý), 60. Havelka (Pilný, Veselý). Rozhodčí: Vrba – Kettner, Zmeškal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 460. Třetiny: 1:1, 1:4, 0:3.

Nymburk: Formánek (35. Krofta) - Kříž, Mašek, Eliáš, Hierman, Rittig, Parrish, Hofman - Smejkal, Arnošt, Stehlík - Eis, Bičiště, Planý - Maršoun, Josefus, Šťastný - Čapek, Král.

Kolín: Sejpal (60. Martínek) - Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka - Malý, Semirád, Panna - Morkes, Zumr, Pipek - Kozák, Prokop, Kysela - Pilný, Černý, Veselý - Netušil.