Trenér Kozlů Martínek: Hráli jsme srabácky a ustrašeně

16. říjen 2018, 08:01

Kolín - Kolínští hokejisté v sobotu mohli bojovat o první místo tabulky. Jeli k prvnímu Vrchlabí, které bylo jen bod před nimi. Boj se jim ale nevyvedl, nepodali standardní výkon a odjeli domu poraženi 0:4.

,,Chtěli jsme do Vrchlabí jet v jiné náladě, ale hráli jsme hrozně srabácky a ustrašeně. Nevím, z čeho jsme měli takový velký respekt. Říkám, že musíme mít pokoru k soupeři, ale zápas ve Vrchlabí byl úplně ustrašený. První třetina byla tristní. Třináct jedna na střely jsme ji prohráli. To jsme snad nikdy nezažil. U áčka nikdy a před tím možná taky ne. Tam jsme položili základ té naší prohře,“ byl si vědom kolínský lodivod Petr Martínek, že se lámal chleba hned na začátku utkání.

,,První třetina rozhodla. ,,Rozhodla výsledkově, i v hlavách hráčů. Viděl jsme na našich klucích, že si nevěří, že by tohoto soupeře mohli zlomit. Trochu jsme se zlepšili od druhé třetiny, ale nebyl to náš dobrý výkon,“ věděl Martínek.

,,Ve druhé třetině jsme se zvedli, ale nedali jsme jednu dvě šance a soupeř ujel, dal 3:0, 4:0 a bylo po zápase. Trochu pozitivní bylo, že už jsme pak ve třetí třetině neinkasovali, a ještě si i vypracovali šance. Je pravda, že Vrchlabí už se tolik nehnalo do útoku, už měli klidný náskok a ten zkušeně pohlídali,“ dokončil hodnocení utkání trenér Kolína s tím, že doufá, že si z toho jeho tým vezme ponaučení.

Kozlové mají za sebou třízápasovou šňůru venkovních duelů. Z nich přivezli šest bodů. Za poražený Jablonec 4:2 a Kobru 7:3. ,,Mrzí nás ztráta bodů ve Vrchlabí, ale na druhou stranu musíme mít pokoru a být skromní, takže šest bodů bereme. Ve Vrchlabí jsme podali ustrašený výkon a bodovat jsme si nezasloužili,“ byl objektivní kolínský trenér Petr Martínek.