Trenér Kozlů Martínek: Našim cílem je hrát bruslivý a agresivní hokej s tlakem do brány

16. srpen 2018, 09:53

Kolín - Kozlové vstoupili do přípravy úspěšně a i ve druhém utkání zvítězili. V úterý v Jablonci nad Nisou místní Vlky přehráli v poměru 7:2. Zápas měl znovu tempo, znovu náboj.

,,Byl to náš cil jet tam hrát hodně bruslivý, agresivní hokej, důrazný, s cílem získávat kotouče, tlačit se do brány. Myslím, že jsme v tom byli dobří. Mrzí mě jediné, a to že jsme nedali více gólů. Paradoxně mě potěšily góly, které jsme dostali, protože ukázaly chyby, kterých se v obranné třetině dopouštíme. To jsme si s kluky vysvětlili a potom už se to v zápase nestávalo,“ shrnul své dojmy z přípravného utkání číslo dvě kolínský lodivod Petr Martínek.

,,Musím říct, že jsem opět spokojený. Ano, soupeř nenastoupil se šesti hráči základní sestavy, se kterými v sezoně bude pravděpodobně hrát, ale přesto si myslím, že jsme jasně dominovali a že výsledek je v dané chvíli k soupeři ještě milosrdný. Na druhou stranu ho vůbec nepřeceňuju, ale jsem spokojený, jak hráči k utkání přistoupili,“ byl rád Martínek, že jeho svěřenci znovu makali a nehráli přátelák na půl plynu.

V sestavě Kolína se v úterý objevil nový hráč, útočník Martin Petrus z Pardubic. Nastoupil na dvě třetiny ve třetí lajně. Po zápase se s kozly ale zase hned rozloučil.

,,Byl tu na zkoušku. Po zápase jsme se poradili s trenéry a udělali jsme ortel, jestli s námi zůstane nebo ne. A náš tým opouští. Není to špatný hráč, ale u nás by byl do čtvrté lajny a tam já budu spíše využívat naše juniory, pokud nebudu mít kompletní mužstvo dvaceti hráčů,“ byl upřímný trenér Kolína.

Kozlové sehrají další přípravný zápas hned ve čtvrtek. Poprvé doma, od 18 hodin hostí Vrchlabí.