Trenér Kozlů Martínek: Soupeř hrozil ze smrtících brejků a z nich rozhodl

6. listopad 2017, 20:29

Kolín - Po měsíci kozlové padli. A přerušili tažení na vítězné vlně. Tři body skončily v sobotu v náručí Pelhřimovských. Ti vyhráli 6:5.

,,Nám se od začátku nedařilo. V první třetině jsme neproměnili několik šancí. Soupeř hrál výborně v defenzivě, hrozil ze smrtících brejků a nakonec z těch brejků rozhodl,“ komentoval utkání kolínský trenér Petr Martínek.

V zápase kozly trápily nejvíc tři věci – koncovka, koncovka soupeře a přesilové hry.

Za A – koncovka. Kozlové měli v utkání 48 střel a proměnili pouze pět. Z toho ten poslední gól vsítili až pět sekund před koncem, takže prakticky nic neřešil. V kritických momentech je střelba nepodržela (na rozdíl od utkání v Nymburce pozn.red.). Přitom měli zajímavé pokusy. V poslední třetině mohl utkání obrátit sám kapitán. Nejdřív ale při střele z první mezi betony gólman hostí Vlk dobře zareagoval, pak měl dobře našlápnuto na trefu z kličky, ale Vlk se vytasil na poslední chvíli s betonem.

,,Bohužel, my jsme ty branky nedali a byli jsme málo důrazní v zakončení. My jsme stříleli, ale byli to střeli takové dorostenecké, žákovské a bohužel nám to nelepilo. Nepadalo to tam,“ byl smutný kolínský trenér.

Za B – koncovka soupeře. Dalo by se skoro říct, na co sáhli, to proměnili. Kolínské brankáře obecně nijak extra neprověřovali. V první třetiny čtyřikrát, ve druhé sedmkrát a ve třetí taky sedmkrát. Celkem měli 18 střel. Z toho dali šest branek. 33% úspěšnost. To mluví za vše.

,,Soupeř měl ohromně vysokou úspěšnost. Měli brejky, góly padali z přečíslení, do prázdné brány, bohužel,“ komentoval číslo 33 Petr Martínek.

Za C – přesilové hry. Kozlové jich měli v utkání celkem osm, jednu z toho kratší. Ale nevymysleli nic, troskotali na obraně nebo gólmanovi hostí. Pelhřimovští také hodně střely sráželi. Celkově si tedy kozlové z přesilovek nepřipsali ani bod, naopak jednou inkasovali. Na začátku poslední třetiny Pýcha zastavil puk na modré, ten se ale odrazil k Petrovi Votápkovi a ten v úniku a střele z kruhů v tu chvíli vyrovnával na 4:4. A byl to zlomový moment, protože rozhozená první pětka, pak za minutu dostala ve hře čtyři na čtyři další gól. A pak už kozlové nevyrovnali.

,,Nám se nedařilo. Na druhou stranu, v Nymburce jsme byli hodně úspěšní, proti Pelhřimovu se to otočilo. Možná jsme měli slabší koncentraci. Nebylo podcenění, si myslím, ale nedali jsme v první třetině ty šanci, pak klesala mysl a vzrůstala nervozita,“ hledal Martínek odpověď na to, proč se kozlům tentokrát nedařilo tak, jak by si představovali.

Sečteno, podtrženo. Kozlové sice v první třetině reagovali na úvodní trefu hostí a šli do kabin za stavu 2:1. I ve druhé třetině po dvou vyrovnáních šli do kabin s jednobrankovou výhodou, ale pak selhali v úvodu posledního dějství a ztrátu už nedohnali. Celkově prohráli 5:6.

Druholigový kalendář nyní nabízí týdenní volno. Volnou středu. Jaký budou mít kolínští hokejisté program před dalším sobotním utkání v Písku? ,,Musíme se z tohoto dobře vyspat a připravit se na další zápasy. Máme teď jiný týdenní mikrocyklus, než jsme měli doteď, kdy se hrály středy. Myslím, že dobře potrénujeme, kluci musí zvednout hlavu a další zápasy pokračovat v tom rytmu, jako jsme hráli do teď, když jsme vyhrávali,“ řekl k nadcházejícímu týdnu kolínský kouč.

Toho jsme se zároveň zeptali, jak to vypadá se zdravotním stavem obránce Jana Hanzla, který si při nedávném utkání zranil koleno. ,,Nastupuje do nemocnice na operaci. Jeho prognóza je konec ledna, když všechno půjde dobře,“ upřesnil Martínek