Trenér Kozlů Martínek: Všichni hráči makali. Padali do střel, byli důslední

9. říjen 2018, 08:51

Kolín - Kolín v sobotu připsal již pátou výhru v řadě. Porazil pražskou Kobru 7:3 a dotáhl se jeden bod za první Vrchlabí. Jak hodnotil utkání trenér Kolína Petr Martínek?

,,Soupeř na nás vlítnul, vypracoval si šance hned na začátku, neproměnil je. Bylo to umocněné tím, že jsme byli hned zkraje vyloučení. Ale postupem času jsme se dostávali do svých obrátek a myslím si, že jsme pak už projevili i naši převahu. Bohužel v první třetině jen jednou brankou. Na druhou stranu, i soupeř měl šance, takže jsme byli rádi, že vedeme,“ ohodnotil trenér Kolína Petr Martínek první třetinu sobotního mače.

Ten Kozlové definitivně rozhodli ve druhé čísti. Tu vyhráli 4:1. Dokázali skórovat v oslabení a rychle reagovat na snížení domácích. ,,Naše převaha už se zúročila krásnými brankami. Myslím si, že jsme utkání pak už měli pod kontrolou. Soupeř se ještě snažil, ale dokázali jsme utkání kontrolovat. V poklidu jsme ho dohráli,“ dodal Martínek.

Zápas měl dva důležité momenty, které Kolínu dodaly sebevědomí, a naopak domácím vzaly. Moment první. Kolín dokázal skórovat v oslabení. Byla to branka na 0:2. ,,Skvělou práci tam kluci dovedli, skvělý gól to byl. Už v této chvíli jsme pevně věřili, že to utkání zvládneme. Viděl jsem odhodlání kluků jak v kabině, tak na střídačce i na ledě. Padali jsme do střel, chytali jsme střely, byli jsme důslední. Vždycky se najdou chyby, ale všichni přistoupili k utkání zodpovědně a výsledek se dostavil,“ byl rád kolínský lodivod.

Moment druhý. Kobra snížila na 1:2, ale Kolín za necelou půl minutu skóruje, za další půlminutu podruhé a do minuty potřetí. To byla odpověď par excellence. ,,Určitě to byl zlomový moment. Soupeř se dostal na kontaktní branku a na malém hřišti na Kobře pár vteřinek stačí a je kotouč z jedné strany na druhé. To bylo nesmírně důležité, že jsme takto odpověděli na snížení. Navíc ty góly byly nádherné, i to zvedlo sebevědomí klukům,“ věděl Martínek, že jeho tým si pak věřil a nepřipustil komplikace.

Kobra zůstala předposlední ve své skupině Sever. Kozlové jsou druzí ve skupině Střed, bod za prvním Vrchlabím, kam jedou na třetí výjezd za sebou v sobotu 13. října.