Trenér Kozlů Seidl: Hlavně že jsme ustáli tlak ve třetí třetině

27. únor 2017, 07:42

Kolín - Byly to nervy až do konce. Play off se rozjelo ve velkém stylu. Kolín se ujal ve Vrchlabí vedení 3:1, ale domácí se nehodlali vzdát výhry bez boje. Bojovali tak houževnatě, že se třetí třetina proměnila ve smršť jejich střel.

,,Byl to podle předpokladů vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách. Hodně se jich neproměnilo. Myslím, že na obou stranách dobře chytali gólmani. Rozhodující asi byla druhá třetina, kde jsme měli malinko navíc, dostali jsme se do vedení 3:1. A pak bylo důležitý, že jsme ustáli tlak ve třetí třetině,“ komentoval sobotní zápas trenér Kolína Jiří Seidl.

Ano, Kozlové tlak ustáli. Zejména začátek poslední třetiny byl klíčový. Tam když by se domácí trefili, asi by je už nic nezastavilo. Cválali jak divocí koni.

,,Tam jsme si museli i vzít time out. Museli jsme kluky trošku zklidnit a museli jsme si tam k tomu něco říct. V tu dobu jsme tam lítali jeden ke druhému a neměli jsme skoro nikoho. Myslím, že se to potom zklidnilo, hráče jsme dohrávali a byl to taky jeden z rozhodujících momentů,“ věděl dobře Seidl, že jeho svěřenci udělali kus práce v obranné třetině.

Na konci zápasu Kozlové sice dovolili domácím v přesilovce snížit, ale na vyrovnání pak už zbylo málo času. Kolín ubránil i power play a vyhrál 3:2. V sérii vede 1:0. další zápas se hraje v Kolíně v pondělí 27. února od 18.07.