Trenér Kozlů Seidl: Kusého si stáhli do Pardubic

10. leden 2017, 10:08

Kolín/Pardubice - Desátou domácí výhru přidali do svých statistik v sobotu kolínští hokejisté. K tomu taky tři body a v tabulce si upevnili pátou pozici. Porazili Pelhřimov 9:4.

,,Až na deset minut v první třetině si myslím, že jsme byli po celý zápas lepší. Měli jsme určitě větší pohyb, lépe jsme kombinovali a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil celkově utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Kozlové udělali nejdůležitější krok k vítězství ve druhé třetině. Tu ovládli třemi góly a soupeře tím zneškodnili. ,,Myslím, že to byl jeden z hlavních důvodů vítězství. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Trošku jsme museli o první přestávce klukům domluvit. Hlavně některým jedincům. Od té druhé se to zvedlo a už to bylo dobré,“ komentoval Seidl.

Narážel při tom na fakt, že po první třetině si nesli vedení do kabin hosté. Vedli 3:2. Tak trochu i překvapivě. Jejich tým totiž přijel značně oslaben, jen se dvanácti hráči do pole. ,,Proto říkám, že k tomu někteří hráči přistoupili nezodpovědně a z toho pramenily ty chyby, které jsme soupeři nabídli. Pustili jsme ho tím do laciného vedení,“ dodal kolínský šéf střídačky. Kozlové inkasovali dokonce i z nařízeného trestného střílení po faulu, kterým likvidovali jednu z minel.

Nicméně pak Kolínští proměnili pět přesilovek a soupeři už nedali čuchnout. Celkově brali výhru 9:4. ,,Samozřejmě že nás to těší. Asi k tomu přispěla i ta pěti minutová přesilovka. Taky se těm přesilovkám poslední dobou víc věnujeme, tak je to možná i tím,“ řekl Jiří Seidl k úspěšným sobotním hrám v početní převaze.Kolínská sestava taky nebyla v sobotu kompletní. Ubyly z ní dvě jména. Chyběli Jan Hanzl a Denis Kusý. ,,Hanzl je zraněný. Má problémy s kolenem. Ještě asi týden, spíš 14 dní, nebude. Kusý za nás dal pár branek. Bylo jich naposledy asi pět ve dvou zápasech a už si ho stáhli do Pardubic. Takže teď to bude zkoušet v extralize, tak uvidíme, jak se mu bude dařit,“ vysvětlil Seidl absenci obou hráčů.

Kozly teď čeká série tří venkovních utkání, kterou začnou v sobotu v Jindřichově Hradci.