Trenér Kozlů Seidl: Špatná první třetina, ale pak jednoznačný zápas

13. únor 2017, 12:20

Kolín - Víceméně pozitivně hodnotil kolínský trenér Jiří Seidl sobotní zápas Kolína proti Písku, který Kozlové vyhráli 7:0,,Myslím, že to byl jednoznačný zápas, až na první třetinu. Nám trvalo dvacet minut, než jsme se dostali do zápasu. Ta první třetina byla hodně špatná. Od druhé třetiny už to bylo dobré. Nutili jsme soupeře k chybám a skórovali jsme,“ shrnul obraz sobotního mače kolínský trenér Jiří Seidl.

První třetina byla nejslabší částí. Kozlové nastoupili do zápasu se sedmi juniory, tak jim možná chvíli trvalo, než si zvykly na novou roli na ledě. ,,Možná také, ale my jsme měli ve čtvrtek volno. Netrénovali jsme po zápase v Moravských Budějovicích, protože spoustu kluků mělo zdravotní problémy a byli nachlazení. Spíš si myslím, že to bylo tím. Déle nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali,“ viděl příčinu Seidl v tom, proč úvodní část nevyšla.

Pak už to ale klapalo. Kozlové přidávali po krásných akcích jeden gól za druhým. Dokonce donutili hosty vystřídat gólmany. Mezi střelce se zapsalo sedm hráčů. Skóre otevíral Kozák, pak góly přidali Havelka, Malý, Březina, Černý, Netušil a Skokan. Víc jak půlku gólů dalo junioři a na řadě z nich se podíleli i asistencemi.

,,Kluci ukázali, že se chtějí probojovat tady do A-týmu. Samozřejmě jim chybí ještě ty zkušenosti, ale když budou takto pracovat v zápasech i tréninku, tak tu máme do budoucna herní kvalitu,“ okomentoval jejich výkon Seidl.

Kolínské mládí dostalo šanci, protože chyběli čtyři hráči základu. Morkes, Pipek, Krajňák a Voženílek.

,,U většiny je tam nemoc, u Morkyho problém s kolenem, Martin Krajňák je na svatbě na Slovensku. Je to slovenská svatba bráchy, takže jsme ho na takovou událost uvolnili. Domů se moc nedostane, byl naposledy na Vánoce, takže si to zaslouží,“ vysvětli absence některých hráčů kolínský lodivod.

Jeho tým stále bojuje o celkové umístění v první čtyřce, čímž by si zajistil výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. Zatím je boj vyrovnaný. Moravské Budějovice, Nymburk a Kolín mají stejný počet bodů a v posledních třech zápasech si to o tu čtyřku rozdají právě oni.