Třetí derby ovládli Kozlové

17. prosinec 2017, 09:57

Kolín - Kozlové ovládli třetí letošní derby proti Nymburku. V poslední třetině převahu vyčíslili gólově a v posledním domácím utkání roku 2017 potěšili skoro tisícovku diváků vítězstvím.

Kolín – Nymburk

4:2

Na začátku utkání to vypadalo na pěknou přestřelku. Sotva začal zápas a kozlové dostali přesilovku, prohrávali 0:1. Hostí dokázali dát branku v oslabení. Jakub Hierman projel přes celé hřiště a otevřel skóre utkání. Ještě v té stejné početní převaze ale domácí vyrovnali. Hostí tedy nevedli ani minutu v kuse. Petr Morkes dokončil akci na jedno ťuknutí Havelky a Zumra.

Pak měli kozlové další šance, i zejména díky dvěma nymburským faulům, ale skóre se měnilo až v jedenácté minutě. Kozlové šli do vedení. Barták našel dobře najetého Kyselu ve středním pásmu a ten sólíčkem proniknul před branku soupeře a umístil puk mezi betony.

Ale ani vedení Kolína v první třetině netrvalo dlouho. Nymburští proměnili přesilovku, když se Smejkalův puk odrazil do Sejpalových zad do branky – 2:2.

Druhá část, ač kozlové přestříleli soupeře 17:4, nepřinesla změnu skóre. A tak se o bodech rozhodovalo až v poslední třetině. Ta netrvalo dlouho, když kozlové přiložili závažíčko na svou misku vah. Zumr prodloužil po mantinelu puk na Morkese, ten našel před brankou dobře postaveného Pilného. Poslední jmenovaný pak vsítil svůj první gól za chlapy a zároveň rozhodl derby.

Nymburk totiž už další branku nepřidal, a naopak kozlové osm minut před koncem rozhodli definitivně ve svůj prospěch. Zumr v sólo akci přes celé hřiště nenechal nikoho na pochybách, že je střelec a že Kolín vezme tři body.

Branky: 3. Morkes (Zumr, Havelka), 11. Kysela (Barták), 42. Pilný (Morkes, Zumr), 53. Zumr (Sejpal) – 2. Hierman (Smejkal), 16. Smejkal (Bičiště). Rozhodčí: Jechoutek – Žídek, Štěpánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:2, 0:0,2:0. Diváci: 975.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pilný – Kysela, Prokop, Kozák.