Třetí Jihlava deklasovala hokejisty Kolína

4. březen 2021, 12:38

Kolín - Jednoznačnou záležitostí bylo středeční utkání Kolína s Jihlavou. Třetí Jihlava nenechala nikoho na pochybách, že je favoritem utkání. A i když Kolín na začátku utkání vystrkoval růžky a pak měl i zdařilý úsek ve druhé polovině druhé třetiny, byla to Jihlava, kdo držel otěže zápasu pevně v rukou.

Kolín - Jihlava 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)

První branku vstřelili hosté hned v samotném začátku. Jakoby nic prošel až z obranného pásma po prknech do útoku Jiránek a vystřelil zpoza hráče. Na tuto branku Kolínští ještě reagovali a velmi rychle. Ve čtvrté minutě Král zavezl kotouč do útočného pásma. Našel volného beka přihrávkou přes celé pásmo. Váchal měl před sebou volno, tak sjel a u tyčky už čekal na jeho puk kapitán Šafránek. Jeho tečka u tyčky znamenala průběžný stav 1:1.

Šafránek pak mohl poslat kozly do vedení, když bylo v šesté minutě nařízeno trestné střílení, ale nájezd neproměnil, a tak kozlové příchuť vedení v utkání neochutnali. V polovině třetiny se totiž po dorážce radovali hosté a od té doby už své vedení nepustili.

Kolín sice chvílemi kousal a měl šance, ale co naplat, když na začátku druhé třetiny dvakrát fauloval a ze dvou oslabení dvakrát během minuty inkasoval. A když už na tabuli svítil stav 1:4, utkání moc hratelně nevypadalo. Navíc přišla ještě pátá trefa hostů po nedůrazu po buly. Gólman Sejpal střídal a trenér Martínek na střídačce neznal bratra. Po jeho důrazné promluvě se kozlové ještě probudili, zmátořili se. Po závaru první pětky snižoval na 2:5 Husa, který se uvolnil na kruhy, ale kozlové, byť se dostávali zpět do zápasu, si stopku znovu vystavili sami. V jejich snažení a tlaku je přibrzdila hra v šesti a dvouminutový trest za to, a navíc ještě další faul.

Kolín se nevyhnul trestům ani v poslední části a zaokrouhlil počet obdržených dvouminutovek na deset. Stejný počet málem svítil i v kolonce obdržené branky. Ale nakonec se počítadlo zastavilo na osmičce. To i díky několika zdařilým zákrokům obou gólmanů Kolína. Ani jeden se v bráně opravdu nenudil.

Branky: 4. Šafránek (Váchal, Král), 33. Husa (Král, Jankovský) – 2. Jiránek, 11. Illéš Harkabus, Černý), 25. Skořepa (Fronk, Čachotský), 26. Chlubna (Dundáček, Fronk), 29. Illéš (Zadražil), 45. Illéš (Zadražil), 52. V. Brož (Kolář, Lichanec), 54. Cachnín (Fronk, Jiránek). Rozhodčí: Souček, Pilný – Bohuněk, Štofa. Vyloučení: 10:5, navíc TS za faul Skořepy (JIH). Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 1:3, 0:3. Bez diváků.

Kolín: Sejpal (29. Martínek) – Husa, Kukla, Váchal, Pýcha, Blaha, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Semirád, Mašín – Němec.

Jihlava: Žukov – Kolář, Eliáš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Chlubna – Havránek, Lichanec, V. Brož.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová