V Kutné Hoře zvítězili hokejisté Čáslavi po samostatných nájezdech

4. listopad 2018, 21:17

Kutná Hora - Ve středočeské hokejové krajské lize došlo na očekávané derby Kutná Hora - Čáslav. A fanoušci si přišli opravdu na své - zápas rozhodly až samostatné nájezdy, a to až ve třinácté sérii!

Kutná Hora - Čáslav 2:3 sn (0:0, 2:2, 0:0)

Derby začalo ve svižném tempu a nejprve měli mírně navrch hosté. Ti také zahrávali první přesilovku a největší příležitost připravil Křišťan T. Pipkovi, který ale gólmana D. Jelínka nepřekonal. Hosté opět zahrozili v 9. min., tentokrát při vlastním oslabení: Jenže Kůrka nedal a a puk do sítě nedotlačili ani domácí o chvíli později po závaru před čáslavskou bránou.

Do druhé třetiny vstoupili Sršni daleko aktivněji a dostávali soupeře do úzkých. Ve 21. min. se po levé straně dostal do útočné třetiny Beran a volný Dytrych už před sebou měl prázdnou bránu - 1:0. Vzápětí při domácí přesilovce napřáhl M. Jelínek na odkrytou bránu, puk se mu ale z hole svezl. To ve 32. min. se hosté dočkali vyrovnání, když ujel Navrátil - 1:1. Hosté převzali iniciativu, ovšem z tečí Šlejtra a Kraučuka při přesilovkových střelách od modré zvonila jen konstrukce domácí klece. Ve 37. min. se do šance dostal T. Pipek, gólmana sice nepřekonal, ale Bílek už propálil puk až do sítě - 1:2. Druhá třetina nabídla divákům dramatickou koncovku: Nejprve devatenáct vteřin před sirénou M. Jelínek srovnal na 2:2, aby rozhodčí potom stačil vyloučit čáslavského gólmana Vicha za zdržování. I v oslabení ale ujel T. Pipek, Čáslavští se tři vteřiny před koncem radovali z třetí branky, rozhodčí ale puk v síti neviděli a branku neuznali.

Ve třetí třetině se do útočného pásma přece jen více tlačili hosté, ovšem srdnatě bojující Kutnohoráci bránili ze všech sil a naopak sami využívali každé příležitosti vyrážet do rychlých kontrů. S přibývajícím časem bylo nad slunce jasné, že kdo dá gól, výrazně se přiblíží k vítězství. Minutu před koncem se čáslavská střídačka hodně zlobila na rozhodčího, který vyloučil Šulce a jeho trest si hosté přenesli i do prodloužení.

Většinu prodloužení odehráli hosté ve třech proti čtyřem, protože Šulce rozhodčí vrátili na trestnou lavici za další faul. Ovšem Čáslavští oslabení přestáli, naopak Jiráň svou chybu v rozehrávce hasil faulem a tak poslední minutu prodloužení dohrávala v přesilovce Čáslav.

Gól však nepadl a tak do šlo na nájezdy: Po základní sérii tří nájezdů to bylo 2:2, následovala "náhlá smrt". Rozhodnutí ale přinesla až třináctá série, kdy na gól čáslavského kapitána Janaty Dytrych odpověď nenašel.

"Zápas byl výborný se skvělou atmosférou," upozornil kutnohorský trenér Stanislav Bednář. "Čáslav je zkušenějším týmem, my jsme se zase dobře pohybovali, bruslili a kombinovali. Chybí nám ale zkušenost," doplnil a dodal: "Myslím ale, že se lidé bavili a tak to má být."

"My máme rádi kombinační hokej a hokejový dnes zápas nebyl," uvedl trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Hokej proti domácím nejde, po ledě hodně létají, jsou všude a proti tomu se těžko prosazuje," upozrnil. Jako klíčový moment trenér Čáslavi označil vyrovnání Kutné Hory na 2:2. "Nevyhodili jsme kotouč a dostali z toho gól. To byla obrovská chyba, podle mě bychom jinak zápas dotáhli do vítězného konce," zlobil se a dodal: "Už jsem říkal dříve, že derby maže rozdíly. Zápas byl vyhecovaný z obou stran. Lidem jsme udělali asi dobrou večerní zábavu. To je na jednu stranu dobře, hokej se hraje pro fanoušky. Dva body samozřejmě bereme, jsem spokojený. Ze třízápasové série nás čeká ještě cesta do Příbrami, každý bod je dobrý."

Branky a asistence: 21. Dytrych (Beran), 40. M. Jelínek (D. Jiráň) - 32. Navrátil, 37. Bílek (T. Pipek). Vyloučení: 5/8, navíc Javůrek (KH) 10 min. OT. Bez využití. Diváků: 425. K. Hora: D. Jelínek - Grauer, Chmelař, Javůrek, Beran, Dytrych - Švejda, Křeček, M. Jelínek, D. Jiráň, Jan Tvrdík - Havelka, Vaněk, Rudolfský, Siváček, Šváb (Kunášek - Plíhal, Jiří Tvrdík I, Socha, Sádlo). Trenér Stanislav Bednář. Čáslav: Vich - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, T. Pipek, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - L. Svoboda, Procházka, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol.