V polabském hokejovém derby se radoval Nymburk

16. únor 2017, 06:52

Kolín/Nymburk - Poslední letošní derby připravilo pěknou podívanou. Rychlý napínavý hokej. Málo vyloučených. Bylo to drama, které nakonec rozhodla de facto jedna branka.

Nymburk – Kolín

2:0

V první třetině byl aktivnější Nymburk, ale Sejpal zlikvidoval vše. V nejvážnější šanci ramenem vytěsňoval puk. Pak podržel i při šanci Šimka, který v oslabení potrápil Kozly. S narůstajícím časem se do tempa ale dostali i Kozlové a naopak oni diktovali tempo. Nicméně velké šance se vystřídaly na obou stranách.

Na té kolínské se Kozák uvolnil z rohu a překvapil rychlou střelou. Ale jen do náruče Brázdila. Pak se ocitl Černý sám před bránou a po přihrávce z rohu taky nebyl úspěšný. Domácí zahrozili nejvíce ve třicáté deváté minutě, kdy v tu chvíli na vystydlého Sejpala letěla těžká střela od modré.

I po dvou třetinách to ale bylo 0:0. To se však mohlo změnit hned v úvodu poslední dvacetiminutovky. Pipek vystihl přihrávku hostí na útočné modré a jel sám na gólmana. Trefil ale jen betony a před dorážkou dojíždějícího hráče Brázdil beztrestně vykopl branku, a tak se dorážka do prázdné nekonala.

Do kolínské svatyně puk ale pak spadl. Kolín sice v tu dobu tlačil víc, ale gólové štěstí se přiklonilo k domácím. Po buly se k puku dostal na modrou a o tyčku zacinkala rozhodující branka utkání.

Kolín měl pak sice i přesilovku, ale už to nešlo. Zumr se třeba po buly a hned měl ke střele, ale Brázdila nepřekonal. Pak ani další. A když Kozlové hráli druhé oslabení, namazal zpoza brány místo vyhození nešťastně Kadlec a Barbora to hned potrestal trefou pod víko.

Kolín prohrál 0:2. Moravské Budějovice v dohrávce porazily Pelhřimov, a tak teď Nymburk i Žihadla odskočily Kolínu na rozdíl třech bodů. Zbývají ještě dva zápasy a ty rozhodnou, který z těchto tří týmů se vejde do první čtyřky.

Branky: 46. Barbora (Hes, Bičiště), 54. Barbora (Bičiště, Eis). Rozhodčí: Luczków – Zmeškal, Hynčica. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0. Diváci: 700.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Havelka, Kadlec st., Skokan, Barták – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Krajňák, Kadlec ml., Černý, Zumr, Kozák.