4. leden 2018, 08:46

Kolín - Kolínský obrat s vítězným koncem a bodem navíc. Takový byl středeční napínavý duel mezi Kolínem a Moravskými Budějovicemi.

Kolín – Moravské Budějovice

3:2 pp

První třetina, upřímně, to byla hrůza. Kozlům opravdu nevyšla. Hned v páté minutě prošel Bulín a mezi nohy poslal hosty do vedení. Pak to byly další akce. Matějku vychytal Sejpal v akci dva na jednoho. Bulín měl pak znova gól na holi v brejku a tak by se dalo pokračovat. Jenže kozlové vydrželi, přetrpěli první dějství. V závěru i sami díky přesilovce zahrozili. Ozval se Zumr nebo Hlaveš.

Druhá třetina, to byla ale jiná paráda. Kozlové do ní nastoupili jako jiný tým. Byla to jedná rychlá přihrávka za druhou, jedna střela za druhou a nakonec vyrovnání. To Semirád zpoza brány našel mezi kruhy Pýchu, který mezi betony poslal na hosty exekuci.

Kozlové pak měli další šance. Znovu Hlaveš, trefil vyrážečku. Pak Prokop tyčku, Kysela z kruhů betony. Bylo toho hodně. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

A poslední dějství? To hrozily oba týmy a do poslední chvíle se nevědělo, kdo má blíž k výhře. Nejdřív převrhli misky na svou stranu hostí po chybě v obranné třetiny, kdy Pucher objel bránu a zakončoval k tyčce. Pak v padesáté minutě kozlové vyrovnali. Březina pustil dělobuch od modré a Zumr ukočíroval černý kotouč přímo pod břevno. Ve zbylých deseti minutách oba týmy přidaly další šance. Na konci bylo ale úzko o trochu víc kolínským. Matějka totiž trefil tyč.

Branka ale nepadla, každý vzal jeden bod a o tom jednom navíc rozhodovalo prodloužení. Kolín si do něj nesl přesilovku čtyři na tři a v ní se rozhodlo. Kadlec se posunul z obrany na buly, vyhrál všechny, a nakonec po Pýchově střele od modré dopravil do kasy puk odražený od mantinelu. To byla radost.

Branky: 39. Pýcha (Semirád, Malý), 50. Zumr (Březina, Netušil), 62. Kadlec (Pýcha) – 5. Bulín J. (Lupač), 47. Pucher st.. Rozhodčí: Pilný – Tasch, Řezníček. Vyloučení: 2:3, navíc Voženílek (KOL) 10 min OT NESP a DKU za NESP. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 – 1:0. Diváci: 696.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Pilný, Morkes – Kozák, Prokop, Kysela – Netušil.