17. březen 2018, 12:52

Kolín - Ohromná hokejová bitva byla k vidění v pátek na kolínském ledě. Téměř 1600 diváků v Kolíně přišlo na hokej. V úžasné atmosféře bojovali hokejisté Kolína a Žďáru o druhý bod ve čtvrtfinálové sérii. Tentokrát nevyhrál lepší, ale šťastnější. Kozlové trefili v utkání dvě břevna a jednu tyčku.

Kolín - Žďár

1:2 sn

Na ledě tentokrát dominoval Kolín. V první třetině přežil čtyři oslabení a hned potom do toho začal šlapat. Byly to mraky šancí z jeho strany. Sláma v bráně se musel činit. Kolínský gólman Sejpal taky. Od začátku působil sebevědomě. Když pochytal žďárské pokusy v přesilovce, tak ho ani v poslední minutě první třetiny nezaskočili žďárské pokusy z brejku. Tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Hned v první minutě druhé dvacetiminutovky trefil Panna břevno, pak se dostal Morkes za beky, ale nedal. Následně ani Malý, ani Hanzl. Ani Kadlec v přesilovce po střele z první. Padla pak ještě i tyčka. Kolín měl tlak, hostí se dostávali do šanci jen z brejků. A v bráně byl vždy připravený Sejpal.

Kozlové nakonec žďárskou tvrz prolomili. V pětatřicáté minuty se ujali kýženého vedení. Semirád zavezl puk do pásma po ose, místo střely nechal puk do tandemu Pannovi a ten z mezikruží rozvlnil síť branky. Kolín vedl 1:0. A měl víc ze hry.

I ve třetí třetině. Navýšit náskok se ale kozlům nepovedlo. Malý z mezikruží z otočky vyprášil betony. Morkes trefil v přesilovce břevno. To bylo už třetí zacinkání v utkání! Pak to byl brejk dva na jednoho ve hře čtyři na čtyři. Taky nic. Až se kozlové museli bránit v oslabení a dvě sekundy po konci oslabení, poté, co už Sejpal ležel v bráně bez masky a se žďárským hráčem na zádech, hosté vyrovnali. Ze třetí dorážky.

Hosté za pět minut dvanáct vyrovnali, vynutili si prodloužení. To ustáli a zápas dovedli do nájezdů. V nich se ujali vedení hned v první sérii díky Gregarově kličce. Jenže Malý hned vyrovnal mezi betony. Pak už nikdo nedal. Takže prvních pět sérii nerozhodlo. Jelo se tedy po jedné do rozhodnutí. Začínali hosté. Gregar nepotvrdil, Malý také ne. Pak Střecha ano a Panna musel dát. Nedal. Žďár tak odvezl z Kolína výhru 2:1 po nájezdech a druhý bod do série.

Třetí zápas se hraje v neděli ve Žďáru od 17.30.

Branky: 35. Panna (Semirád, Březina) – 56. Jícha (Kuřítko, Bureš), 70. rozhodující nájezd Střecha. Rozhodčí: Škrobák, Šindel – Žídek, Sedláček. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1. Diváci: 1583. Stav série: 2:0.

Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Hanzl, Barták, Kadlec – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Morkes, Zumr – Kysela, Prokop, Němec.