Základní část krajské ligy jde do finále, Čáslav bojuje o druhou příčku ve skupině!

9. únor 2020, 20:02

Čáslav - Ve 20. kole krajské ligy hokejisté HC Čáslav narazili na poslední tým tabulky "Zápas" - HK Králův Dvůr. Papírově měl jít o jasné utkání: Králův Dvůr vyhrál pouze v Kolíně s Žabonosy 2:6 a těsně před Vánoci v Benešově 4:5. A to byly také poslední body, které Králův Dvůr od té doby získal:

Čáslav - Králův Dvůr 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Jako první se osmělili hosté, ovšem Veber z prostoru mezi kruhy jen vyzkoušel pevnost betonů brankáře Nováka. Čáslavští potom čelili početní převaze soupeře, ovšem po faulu na Kraučuka se síly na ledě vyrovnaly a v následné přesilovce Navrátil otevřel skóre, když těžil z dobré práce před brankovištěm - 1:0. V 17. min. mohli domácí skóre pojistit druhou brankou: L. Muras ve vlastním oslabení ujel ze středního pásma, jeho zakončení ale zastavilo břevno!

Čáslavští si také v prostřední části zápasu udržovali převahu a připravili si šance: Ve 29. min. Sladký přenechal ve středním pásmu kotouč Krpatovi, který nabral rychlost, jenže po kličce puk zastavila špička betonu hostujícího gólmana Havla. O chvíli později se domácí už radovali: Borovanský ještě v útočném pásmu zachytil koutouč a Kraučuk pálil přesně - 2:0. Čáslavští z minutové přesily dvou mužů vytěžili jen několik střel, ve 35. min. se naopak v oslabení dostal k zakončení Křišťan, jenže koutouč opět zastavila branková konstrukce!

Poslední dějství domácí začali uklidňující brankou, když Jiří Vlach zamířil do horního růžku hostující brány - 3:0. O vítězi už bylo rozhodnuto v 51. min., kdy k útoku zavelel M. Pipek a Barbora prostrčil puk mezi betony - 4:0. V 53. min. se připomněli také hosté, když při zakončení Vebera zachránila Nováka branková konstrukce. To na druhé straně se prosadil Špelda, když ranou pod břevno využil početní výhodu Čáslavi - 5:0. Čisté konto ovšem domácí neudrželi, v 59. min. ze z prostoru kruhu trefil parádně do horního růžku NOvákovy brány J. Janata - 5:1.

"Tři body jsme chtěli, s tím jsem spokojený. Ale ten herní projev," naznačil trenér Čáslavi Tomáš Topol a upřesnil: "První třetina byla z naší strany dobrá, druhá třetina byl horší. Ve třetí jsme dali nějaký gól a zápas už dohrávali. Náš herní projev ale moc dobrý nebyl." K čistému kontu Čáslavi chyběly necelé dvě minuty. "Myslel jsem, že odpovědnou obranou nulu uhrajeme, ale spadlo to tam a je to škoda," litoval inkasované branky trenér.

Čáslav by ráda v tabulce skončila před play-off na druhém místě. Na tom má teď stejně bodů jako Mladá Boleslav B. Proto zbývající dvě utkání základní části potřebuje vyhrát - jak v neděli se Žabonosy, tak za čtrnáct dní doma s Kutnou Horou. S dvěma celky z posledních míst tabulky. "Proti mužstvům, která se nesnaží hrát hokej, se nám hraje špatně," upozornil kouč. "Králův Dvůr jen odstřeloval puky, měl tam i dobré pasáže, které jsme mu povolili," vrátil se k nedělnímu duelu Tomáš Topol a uzavřel: "Je pro nás lepší, když přijede silnější soupeř. Zápas pak od nás vypadá jinak. Musíme ale hrát i s takovými mužstvy, s kterými ale celou sezonu úplně zbytečně ztrácíme body. Se Žabonosy i Kutnou Horou to pro nás budou těžké zápasy."

Branky a asistence: 11. Navrátil (Sladký, Bílek), 30. Kraučuk (Borovanský), 44. Jiří Vlach (Navrátil), 51. Barbora (Kraučuk), 57. Špelda (Kraučuk) - 59. J. Janata (Herna). Rozhodčí: Hrčka - Frühauf, Havel. Vyloučení: 8/8. Využití: 2/0. Diváků: 307. Čáslav: Novák - L. Janata, Špelda, Borovský, L. Muras, Kraučuk - L. Svoboda, Kůrka, M. Pipek, Barbora, Křišťan - Šlejtr, Bílek, Krpata, Sladký, Navrátil - Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. Králův Dvůr: Havel - Veselý, Chládek, Šnaidauf, Mahel, Mikáska - Žáček, Herna, Veber, J. Janata, Dudák - Křížek, Hrdlička, Krásl, Hanzlík, Gebhart. Trenér Jiří Novotný.