Zápas Kozlů v Jablonci přinesl neskutečné drama

10. leden 2019, 07:38

Kolín - Neskutečné drama bylo k vidění ve středu v Jablonci. Kozlové zajížděli k lídrovi tabulky. Nejprve to vypadalo na debakl, a nakonec z toho byly tři body. Kozlové předvedli naprosto sci-fi obrat a zvítězili.

Jablonec – Kolín

4:6

Už od prvních minut bylo jasné, že to nebude ledajaké utkání, ale že bude až takové, to asi nikoho nenapadlo. Prakticky od začátku se bojovalo a střílelo. Tyčku Jankovského ze druhé minuty domácí okamžitě potrestali z protiakce. A i když kozlové útočili dál a dostávali se do slibných šancí, i do trestného střílení, najednou vedl Jablonec 4:0 a vypadalo to na debakl.

Jenže od druhé třetiny kozlové přidali. V jednadvacáté minutě hned snížili zásluhou Malého rány a tam se otočily přesýpací hodiny a písek se začal pomalu vracet na stranu Kolína. Chumelenice před gólmanem znamenala snížení na 4:2 z pohledu domácích a na konci třetiny ještě kozlové využili přesilovku a vytáhli výstražnou vlajku! Bylo to jen o gól.

A neschovali ji. Ještě před polovinou poslední třetiny totiž Pýcha vybídl k zakončení Šafránka, který zamíchal pukem a vyrovnal – 4:4. To bylo taky „kuriózní“. Šafránek dostal v polovině utkání dvě plus deset minut za vražení na hrazení. Když je odseděl, zapojil se hry, dal vyrovnávací gól a chvíli na to po faulu (sekání) ukončil svůj zápas, jelikož dostal pět plus do konce. Jeho několikaminutový návrat do hry byl ale cenný.

A co se dělo na ledě pak? To byl mazec. Jedno vyloučení za druhým, na obou stranách. Zmiňovaných pět minut plus do konce za faul pro Šafránka, desetiminutový osobní trest pro domácího Mulače. Další trestné střílení pro Kolín. Neproměněné. A nakonec 73 sekund před koncem utkání kozlové vyčíhali mezeru v jablonecké obraně a Němec v akci dva na jednoho vystřelil puk a vystřelil tři body. Trefa do černého.

Po time outu a ještě faulu Kolína hráli hostí šest na čtyři, ale pár vteřinek před koncem utkání Kozák ještě pojistil na konečných 6:4. Infarktový zápas vyhráli kozlové.

Branky: 2. Havelka (Frk), 6. Maďar, 12. Nezbeda (Havelka), 16. Mrkvička (Plíhal, Bříška) – 21. Malý (Semirád, Jankovský), 24. Němec, 39. Březina (Malý, Pýcha), 48. Šafránek (Pýcha), 59. Němec (Zumr, Bezděk), 60. Kozák (Sejpal). Rozhodčí: Jaroš – Kettner, Axman. Vyloučení: 7:10, navíc Kolín 2x TS za faul Mrkvičky a Abrahama (oba JAB), Čechura 10 min OT za NESP a Mulač 10 min OT za NESP (oba JAB), a Šafránek 10 min OT za VRAZ a 5+DKU za SEK (KOL). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 4:0, 0:3, 0:3. Diváci: 300.

Kolín: Martínek (od 6. Sejpal) – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Jankovský, Semirád, Kozák – Netušil, Martínek, Němec – Pešek, Pilný, Jelínek.