Atletický potěr bojoval v Českém Brodě

1. červen 2016, 07:44

Kolín/Český Brod - V neděli 29.5. zavítali opět naši nejmenší atleti k poměřování svých sportovních výkonů na atletický stadion, tentokrát do Českého Brodu. Opět se bylo na co dívat a kolínským se dařilo prosazovat v konkurenci závodníků z jiných oddílů.

V ročníku 2005 jsme tentokrát neměli žádnou kolínskou závodnici a tak museli zabojovat alespoň chlapci. Z nich nejvýše dosáhl Jiří Synek za hod kriketovým míčkem, kde si vyházel skvělé druhé místo. V běhu na 800 metrů mu jen těsně unikla medaile a skončil pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Ve skoku dalekém mu patří šestá příčka. Druhým nejúspěšnějším kolínským závodníkem v této kategorii se stal Jan Hůla, který vybojoval bronzovou medaili v hodu kriketovým míčkem, šesté místo v běhu na 800m a patří mu také sedmá příčka za skok daleký. Dalším, kdo o sobě dal vědět, byl Štěpán Kára, který se umístil na pěkném čtvrtém místě ve skoku dalekém, na pátém místě na 800m a vešel se ještě do první desítky v hodu kriketovým míčkem. Jindřich Šedivý si odnesl dvě devátá místa za běh na 800m a skok daleký a osmé za kriketový míček.

Ročník 2006 už měl i dívčí zastoupení a nevedlo se jim vůbec špatně. Na zlatou příčku vystoupala Klára Pokorná za hod kriketovým míčkem, kde jasně deklasovala všechny soupeřky hodem o téměř tři metry delším, než měla druhá závodnice. Ještě na sedmé místo se vešla Adéla Sahulková, která však zabojovala v běhu na 800m, kde se dostala na stupně vítězů a odvezla si bronzovou medaili. Jen těsně za ní na čtvrtém místě skončila Klára Pokorná a do první desítky se ještě vešla Natálie Kondrátová na devátém místě. Nejslabší disciplínou se tentokrát ukázal skok daleký, kde se do první desítky vešla pouze Adéla Sahulková a obsadila tak desátou příčku.

Jasným šampionem v kolínských barvách byl v chlapcích David Výborný, který si odnesl hned dvě medaile. Tu nejcennější za běh na 800m a stříbrnou za hod kriketovým míčkem. Ve skoku dalekém se probojoval na šestou příčku. Jan Kubáč mu těsně šlapal na paty a také si odvezl dvě medaile, tentokrát obě stříbrné a to za běh na 800m a skok daleký. Ke třetí radosti mu chybělo jen málo, v hodu kriketovým míčkem skončil čtvrtý . Jan Švach si odvezl dvě pěkná šestá místa za běh na 800m a hod kriketovým míčkem a sedmou příčku obsadil ve skoku dalekém.

Jasnou kolínskou jedničkou ve sběru medailí a vlastně i jedinou kolínskou zástupkyní v kategorii ročníku 2007 se stala Aneta Benešová, která byla nedostižná v běhu na 400m a hodu raketkou a radovala se tak ze zisku dvou zlatých medailí. Ty doplnila ještě stříbrem za pětiskok.
V chlapcích se výrazně prosadil jen Josef Vonšovský, který zvítězil v hodu raketkou a ke skvělému prvnímu místu ještě přidal páté za pětiskok a šesté za 400m.

V nejmladší kategorii a to ročníku 2008 na sebe nejlépe upozornila Kateřina Millerová, které běh na 400m přinesl zlatou radost a stupínek nejvyšší. V pětiskoku skončila po boji na neoblíbeném čtvrtém místě. Běh na 400m ještě přinesl umístění v první desítce Michaele Kroužilové, která skončila pátá a sedmou příčku obsadila Veronika Linhartová. Té sedmička zůstala i v pětiskoku a za ní se na osmou příčku dostala Veronika Matějková. Hod raketkou přinesl kolínským barvám páté a šesté místo pro Gabrielu Malinovou a Ellu Pagáčovou.

Tu největší radost a to radost kolektivní kolínským závodníkům však přinesly štafety. Kde dívky ani chlapci nenašli přemožitele a za skvěle zvládnutou spolupráci si odvezli pohár pro vítěze, který vystavíme u nás na stadionu. Zásluhu na dívčí štafetě mají Aneta Benešová, Natálie Kondrátová, Klára Pokorná a Adéla Sahulková. Chlapci bojovali ve složení Jan Hůla, Jiří Synek, Jan Švach a David Výborný.