Běh Štěpánkou v Mladé Boleslavi byl pro čáslavské atlety generálkou před Mistrovstvím republiky v přespolním běhu

25. březen 2019, 07:55

Mladá Boleslav - Sobotní tradiční Běh Štěpánkou se uskutečnil v Mladé Boleslavi, kde se v sobotu 30. března bude konat mládežnické Mistrovství České republiky v přespolním běhu.

Tratě si přijelo před mistrovstvím vyzkoušet velké množství závodníků, takže umístění v první polovině startovního pole byl velký úspěch. Přesto se naši mladí atleti prosadili i na stupně vítězů.

Kategorii juniorů na 3000m vyhrál Martin Pecha za 9.37.

Další vítězství mezi 34 startujícími st.žáky získal na trati 2000m František Malina za 6:31. V této kategorii byl Petr Hrubý 14.za 7:22, Vojtěch Boháč 18. za 7:33 a David Beneš 20. za 7:36.

Mezi 17 dorostenci Michal Perner vybojoval 3.místo na 3000m za 10:25.

Dorostenky běžely trať 3000m a Tereza Havlíčková zde mezi 10 dorostenkami obsadila 5.místo za 12:13, když medaile jí utekla o 2s.

V přípravce na 400m doběhl Petr Malina na pěkném 5.místě mezi 39 kluky za 1:10,0.

Mezi 31 st.žákyněmi si velmi dobře vedla Agáta Nováková, která trať 2000m zvládla za 7:58 a obsadila krásné 6.místo, Hana Apltauerová v této kategorii byla 21. v čase 9:09.

Na start závodu ml.žákyň na 1000m se postavilo úctyhodných 75 dívek a naše žákyně vybojovaly krásné 12.místo díky Nicole Snizek za 3:42 a 17.místo patřilo Kristýně Krososkové za čas 3:45.

Mladší žáci běželi trať 1000m a na startu bylo 53 ml.žáků. Nejlépe závod zvládl na 13.místě Kryštof Vejrosta za 3:26, těsně za ním byl 17.Václav Apltauer za 3:27 a 18.Radek Havlíček ve stejném čase. 39.místo vybojoval Miroslav Malina za 3:55.