Republikový bowlingový titul do Kutné Hory přivezli junioři Merva a Vaníčková!

30. duben 2013, 11:00
(aktualizováno: 30. duben 2013, 11:09)

Chomutov - Velice cenného úspěchu dosáhla ve dnech 27. - 28. dubna trojice hráčů bowlingového oddílu JBN Kutná Hora na finálovém turnaji mistrovství ČR jednotlivců v Chomutově.

Marek Vaníček v kategorii do 15let obsadil po kvalifikaci 11. místo, ale v silné konkurenci to nebylo vůbec špatné. Na finále to však nestačilo. Ve stejné věkové kategorii zabojoval Tomáš Merva. Po kvalifikaci skončil na 4. místě a tak do finálových bojů šel na nejlepšího hráče kvalifikace Martina Soukupa z domácího oddílu. Tomáš celkem s přehledem vyhrál 2:0 na hry a šel dál. Ve finále už to byla silnější káva. Do cesty se Tomášovi postavil jihočeský David Vrňata. První hru sice Tomáš prohrál, ale další dvě zvládl s lehkostí a po vyrovnaných výkonech získal mistrovský titul.

Nejtěžší pozici měla Karolína Vaníčková, protože mezi postupujícími hráčkami po kvalifikaci byli dvě reprezentantky posledního juniorského ME. O to cennější je titul mistra, protože si s nimi Kája poradila bravurně. Po kvalifikaci šla Kája do dalších bojů ze třetí pozice a narazila na Kláru Nefovou z Prahy. V první hře zasadila Kája soupeřce tak těžký úder, že se z toho ani ve druhé hře soupeřka nevzpamatovala a tak Kája už jen kontrolovala situaci. Zvítězila 2:0. Ve finále narazila na Annu Kánovou z Prahy a bylo to pouze pro silné povahy. První hru vyhrála Kája jen velice těsně a druhou hru musela rozhodovat dokonce "náhlá smrt". Šťastnější byla Kája a tak se může radovat z titulu mistra ČR v kategorii do 18 let. Na okraj připomínám, že v loňské sezoně obsadila Kája druhé místo v kategorii do 15 let.