Čáslavský plavecký klub Pandora se připravuje na nadcházející zimní sezonu

1. listopad 2012, 12:34
(aktualizováno: 1. listopad 2012, 12:34)

Čáslav - Čáslavští plavci se od léta opět pilně připravují na zimní plaveckou sezónu. Během září a října se Plavecký klub Pandora zúčastnil řady závodů.

Prvním závodem letošní sezóny byla Velká cena města Znojma na konci záři. Při nevlídném počasí se plavalo na venkovní padesátce, ale čáslavským se dařilo. Po stříbrné medaili vybojovala Andrea Balášová na 200 m motýl a Jiří Baláš na 50 m prsa, který se do konečného dvoučlenného finále probojoval přes několik vyřazovacích kol. Také další čáslavští plavci se umístili ve finále (Daniel Ťok 50 m motýl, 100 m kraul, Martin Kárný 50 a 200 m prsa, Jakub Burian na 50 m motýl).

ačátkem října se čáslavští představili na Podzimní ceně města Litoměřic, kde se dobře představil Matěj Kučera, který vybojoval ve finále hlavního závodu na 200 m kraul stříbro. Dále zvítězil na 100 m kraul.

Dalším závodem Plaveckého klubu Pandora byla Krajská základní soutěž 3. kolo, která se konala v Kutné Hoře. Na téměř domácím bazénu vybojovali čáslavští plavci 8 medailí, o které se podělili Matěj Kučera (4x zlato, 1x bronz), Adam Ťok (1x stříbro), Jan Jukl (1x bronz) a Ondřej Such (1x bronz).

Také při 4. kole Krajské základní soutěže získali čáslavští pěknou sbírku medailí – celkem 12. Nejúspěšnějším medailistou byl opět Matěj Kučera, který ve své kategorii 3 x zvítězil a 1 x získal bronz. Dalšími medailisty byly Jan Chadraba (1x stříbro, 2x bronz), Anna Daňková (2x stříbro), Adam Ťok (1x stříbro, 1 x bronz) a Ondřej Suchý (1x bronz).

Prvním velkým závodem byl v polovině října Český pohár v plavání, který se pod názvem Plzeňské sprinty konal v plzeňské pětadvacítce. Zde čáslavští medailová umístění sice nevybojovali, ale dorostenci zde předvedli velmi pěkné osobní výkony a trenérská dvojice Andrea a Jiří Balášovi zde postoupila do finále na 200 m motýl resp. 50 m znak.