Další nepodařený výjezd zručských volejbalistů - tentokrát do Ústí nad Orlicí

30. říjen 2012, 23:12
(aktualizováno: 30. říjen 2012, 23:13)

Ústí nad Orlicí - Ve 4. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 7. a 8. kole) se volejbalisté Jiskry po čtrnáctidenní přestávce vydali na palubovku dosud posledního týmu tabulky, Jiskry Ústí nad Orlicí. "Chtěli jsme ponechat soupeře i po tomto dvojutkání v tabulce za námi na poslední příčce," plánoval před zápasy trenér Zruče Martin Grivalský.

7. kolo: Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 3:1 (20, 20, -23, 23)

Vstup do utkání vyšel domácím. Často chybující hostující celek ztrácel postupně kontakt s domácí Jiskrou a výsledkem byla pohodová výhra v prvním setu o pět bodů. I přes neustálé problémy s příjmem se hráči ze Zruče nad Sázavou drželi těsně nad soupeřem, ale pouze do druhého technického time-outu.  Vyrovnaná koncovka se nekonala ani nyní a hosté se dostali opět jen na dvacet bodů. Do třetího dějství se změnila polovina základní sestavy hostujícího družstva "ševců" a hned od začátku se díky bodovým šňůrám na podání dostala do několikabodového vedení. I přes snahu domácích se nakonec vyrovnaná koncovka přiklonila na stranu hostí  a byl to vůbec první vyhraný set Zručáků na hostujících palubovkách. Nástup do čtvrtého setu se nepovedl a hostující trenér Martin Grivalský žádal první oddech za stavu 0:5. Snaha, bojovnost, ale i vysoký počet chyb na obou stranách – to vše nabídlo čtvrté dějství. V koncovce se štěstí a větší přesnost našla na straně Ústeckých, a tak tento set, i celý zápas získali na svou stranu.

Po dvouhodinové přestávce nastoupila obě družstva ke druhému utkání.

8. kolo: Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  3:0 (21, 18, 18)

Obrázek hry se změnil – domácí se postupně dostali do herní pohody, zlepšili obranu v poli a těžili z přesných příjmů a rychlé hry svého nahrávače. Hostující celek se bohužel trápil, nebyl schopný pravidelně bodovat útokem a celý zápas se mu nedařila jak obrana na síti, tak v poli. Výsledkem byli tři pohodlně vyhrané sety a i v tomto utkání všechny body zůstaly domácímu celku.

Hostující trenér Michal Grivalský po utkání řekl: "Bohužel, v naší hře je mnoho zbytečných chyb a nepřesností. Pak i utkání s vyrovnanými soupeři nejsme schopni zvládat. Myslím, že to je typická nováčkovská daň. Věřím, že dobrými tréninky a herními zkušenostmi se naše výkony a výsledky zlepší. Již další zápas hrajeme 3. listopadu doma proti druhému týmu tabulky – Sokolu Hrotovice. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky do Sportovní haly ve Zruči nad Sázavou, aby nás přišli podpořit. S vaší podporou v zádech jistě předvedeme kvalitní výkon, který by mohl vést k dalším bodům."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský, Lukáš Vosyka (kapitán), Martin Unzeitig, Radek Martinec, Jiří Krčmář, Jiří Plachý, Petr Okrouhlický, Martin Šindler. Trenér: Michal Grivalský.

Tabulka:
1.        Volejbalový klub Choceň 8    8    0    0    24:2    641:483    24
2.        Sokol Sport V hotel Hrotovice 8    8    0    0    24:5    704:577    23
3.        TJ Žďár nad Sázavou 8    6    2    0    20:9    681:593    18
4.        VK Pegas Znojmo 8    5    3    0    17:10    608:550    15
5.        TJ Sokol Střelice 8    4    4    0    13:15    618:617    12
6.        VK Litomyšl 8    2    6    0    11:19    615:682    8
7.        VK Hronov 8    2    6    0    9:18    586:627    6
8.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 8    2    6    0    9:19    615:678    6
9.        TJ Sokol Malšovice 8    2    6    0    8:19    521:651    6
10.        TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 8    1    7    0    4:23    519:650    2
Pozor, tato skupina se boduje italským bodováním!