Dorostenci odehráli poslední dva zápasy sezóny

18. březen 2019, 01:18

Kutná Hora - Dorostenci FBC Kutná Hora odehráli poslední dva soutěžní zápasy v této sezóně. Na programu je sice ještě jedno kolo, ale v něm si Kutnohorští splní povinné volno a na své konečné umístění si tak musí ještě počkat.

FBC Kutná Hora x FC Bučis Team 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky K. Hory: 2 Pavlas (Němec, Vnuk), Vnuk (Němec).
V první třetině dominoval Bučis, byl častěji na míčku a neustále zaměstnával kutnohorskou obranu nebezpečnými výpady. Jelikož se Kutnohorští málokdy dostali k zakončení, tak do první přestávky šli s dvoubrankovým mankem. Ve druhé části přidali hráči Kutné Hory na důrazu v osobních soubojích a vysunuli napadání. Díky tomu se Vnuk prosadil ze standardní situace a snížil na rozdíl jediné branky. V brance se Kutnohorští mohli opět opřít o spolehlivého France. Tempo hry se přeneslo i do závěrečného dějství, ve kterém padlo po dvou brankách na obou stranách. Bučis zvýšili na 3:1, poté však úřadoval kutnohorský Pavlas, který po dvou individuálních akcích vyrovnal skóre zápasu. Po bleskurychlém vyrovnání měli Kutnohorští převahu a jen kousek vždy chybělo tomu, aby šli poprvé v zápase do vedení. To se nestalo, naopak 15 vteřin před závěrečnou sirénou inkasovali. Soupeř se prosadil z ojedinělé akce a rozhodl o svém tříbodovém vítězství.

Floorball Club Falcon x FBC Kutná Hora 6:4 (3:4, 1:0, 2:0)
Branky K. Hory: 2 Martin (Pavlas, Vavřina), Měšťánek, Danda (Měšťánek).
V první třetině utkání dvou sousedních týmů v tabulce padlo celkem sedm branek. Kutná Hora šla po brance Martina do vedení, které o minutu později navýšil Měšťánek, soupeř poté korigoval na 1:2. Dvoubrankové vedení vrátil Kutné Hoře střelec první branky zápasu Martin. Falcon nesložili zbraně a během chvíle srovnali na 3:3. Divokou první část uzavřel brankou v přesilové hře Danda. To bylo z kutnohorské strany ale všechno, ve zbytku zápasu střílel branky pouze soupeř. Ve zběsilém tempu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, tahala Kutná Hora za kratší konec. Falcon postupně otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězili 6:4.

"Chtěl bych ale všechny pochválit. I když jsme odehrály dva těžké a fyzicky náročné zápasy, tak se kluci nevzdali a bojovali do poslední vteřiny. Klukům děkuji za předvedený výkon," hodnotil poslední dva zápasy sezóny trenér Adam Rowe.

Sestava K. Hory: Franc V. - Měšťánek, Franc Jakub., Němec, Smitka - Kodaj, Danda, Vavřina, Pavlas, Martin, Svoboda, Vnuk, Malina.