Dvě stříbra přidali Štěpán Hampl a dorostenecká štafeta

20. únor 2017, 10:49

Kolín - Jako první z kolínských závodníků se na halovém šampionátu juniorů a dorostu v Ostravě v neděli představili dorostenečtí výškaři Štěpán Šanc a Tomáš Puczek. Ti se spolu s další desítkou úspěšných vypořádali s výškou 182 cm, ale následujících 185 cm už vystavilo stopku Tomáši Puczkovi, který tak obsadil 8. místo. Štěpán Šanc byl napodruhé úspěšný a pokračoval v soutěži v sedmičce nejlepších. Po úspěchu na 188 cm se už Štěpán dostal mezi poslední pětici, ale výš už se kolínský výškař nedostal a obsadil 5. místo.

V rozbězích na 200 metrů startovali nejprve dva kolínští dorostenci - Stanislav Jíra hned v prvním a Marek Řehák ve čtvrtém. Stanislav Jíra obsadil 2. místo za 22,68 s a musel čekat až do posledního rozběhu, zda to bude stačit na finále. Nakonec se o 7 setin do finálového závodu dostal, zatímco Marek Řehák po výkonu 23,31 s obsadil celkové 14. místo. V následujících rozbězích juniorů si hladce vítězstvím ve třetím běhu za 22,08 s zajistil postup Štěpán Hampl, naopak vůbec se nedařilo Aleši Moravcovi, který za 23,70 s skončil až osmnáctý.

Poslední technickou disciplínou s kolínskou účastí byl trojskok dorostenců, ve kterém startoval Robin Martinek. Ten se po dvou přešlapech zachraňoval napotřetí v soutěži, dolétl na 12, 44 m a postoupil do finále ze šesté příčky. Ve čtvrté sérii se zlepšil na 12,89 m a posunul se na 4. místo. Další zlepšení už ale nepřišlo a po sobotní dálce to byla pro Robina už druhá bramborová medaile.

Ve finále dorostenců v běhu na 200 metrů startoval Stanislav Jíra z nevýhodné první dráhy. I proto zaběhl pomaleji, než v ranním rozběhu, a čas 22,97 s znamenal 4. místo, k medaili však bylo daleko, víc jak půl vteřiny. Ve finále juniorů Štěpán Hampl startoval naopak z šesté dráhy a ta mu přinesla výtečný čas 21,76 s, jen 4 setiny za jeho vlastním kolínským rekordem z otevřené dráhy, kde jsou podmínky pro běh na 200 metrů mnohem lepší, což znamenala druhou Štěpánovu medaili na šampionátu, tentokrát stříbrnou.

Kolínskou účast na šampionátu zakončila obrovská bitva dorosteneckých štafet na 4x200 metrů. Čtveřice Stanislav Jíra, Tadeáš Krakuvčík, Dominik Holub a Marek Řehák jižjiž sahala po zlaté medaili, ale nakonec na posledním úseku podlehl Marek Řehák finišmanu pražské Slavie, čerstvému mistru ČR na 400 metrů Danielu Vejražkovi o pouhých 10 setin sekundy. Přitom Slavia Praha zaběhla nový národní rekord, stříbrní Kolíňáci pak samozřejmě historický kolínský rekord.

Kolínská bilance z šampionátu se tedy zastavila na jedné zlaté, třech stříbrných a jedné bronzové medaili, čtyřech čtvrtých, jednom pátém, dvou šestých, jednom sedmém a třech osmých místech, což je výsledek, který znovu ukázal velkou sílu kolínské atletiky.