31. prosinec 2013, 02:18
(aktualizováno: 31. prosinec 2013, 10:18)

Kácov - Konec roku je v Kácově již druhým rokem ve znamení sportu. Místní Sokol pořádá Kácovské Sportovní Vánoce.

Vždy poslední prosincovou sobotu se koná Vánoční turnaj v ping pongu. Letos se hlavní soutěže zúčastnilo 18 mužů a 1 žena. Letošní novinkou byla vložená soutěž žen a dětí, kde se zapojily 4 ženy a 5 dětí. Turnaj byl nejprve rozehrán ve třech základních skupinách, z kterých postupovali vždy první dva do finálové skupiny, další dva do skupiny o 7. - 12. místo a další do skupiny o 13. - 19. místo.

Celkové vítězství si nakonec odnesl Pavel Hamáček starší, který během celého turnaje neztratil ani set, druhý byl Jindřich Zámostný a třetí Jiří Štícha. Jediná žena v hlavní soutěži Veronika Brychtová v konkurenci mužů obstála a vybojovala krásné šesté místo. V samostatné soutěži žen zvítězila Lenka Vladyková a soutěž dětí vyhrál její syn Míla Vladyka. Nakonec ale zvítězili všichni, kteří si přišli zasportovat a překonali tak vánoční lenost.

Poslední prosincová neděle je pak zasvěcena v Kácově turnaji v nohejbalu. Do letošního klání se přihlásilo 11 družstev. Ze základních skupin se stejně jako v ping pongu postupovalo do skupin o umístění. Ve finálové skupině se nakonec utkala družstva (a skončila v tomto pořadí) Sokol Jinonice, Plácalové, Esa a Vítězové. Ale i zde platilo to samé jako u ping pongu, vítězem byl každý, kdo překonal vánoční lenošení a přišel si zasportovat.

Sponzory turnaje byly potraviny Jaro a ovocná pálenice Kácovka. Cenu tak obdrželi všichni, kteří vydrželi do konce. Rozhodně to ale nebyly turnaje o velkých výhrách, ale o zábavě a pohybu, což byl také hlavní cíl kácovského vánočního zápolení. Oba turnaje se vydařily, účastníci odcházeli unaveni, ale spokojeni.

Leden bude v Kácově patřit plesové sezoně. Nejprve 18. ledna místní Hasičský sbor pořádá svůj tradiční ples a o týden později 25. ledna organizují ples místní sportovci. Přijďte pobejt a podpořit místní spolky.